FARMIAB SRL
FARMIAB SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Iași, Iași, CUI 1997818. Cifră de afaceri 2024: 2.798.457 lei, 11 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 1997818
- Denumire
- FARMIAB SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|458|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.04.1991
- Sediu
- NICOLINA, nr. 89, bl. 988A, sc. C, PARTER, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 2.798.457 lei (-2% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,8 mil. lei · 2024 2,8 mil. lei · maxim 2018 4,5 mil. lei · minim 2024 2,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 54,8 mii lei · 2024 −93,2 mii lei · maxim 2018 235,3 mii lei · minim 2024 −93,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 14 · 2024 11 · maxim 2017 15 · minim 2024 11.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.798.457 lei | 2.868.733 lei | 2.815.458 lei | 2.913.031 lei | 2.890.786 lei | 2.919.567 lei | 4.482.070 lei | 3.388.274 lei | 3.939.760 lei | 2.847.448 lei |
| Venituri totale | 2.811.872 lei | 2.883.958 lei | 2.835.133 lei | 2.916.545 lei | 2.896.055 lei | 2.931.726 lei | 4.482.563 lei | 3.391.755 lei | 3.943.205 lei | 2.857.475 lei |
| Cheltuieli totale | 2.905.092 lei | 2.909.029 lei | 2.757.176 lei | 2.796.368 lei | 2.780.060 lei | 2.814.140 lei | 4.209.192 lei | 3.179.026 lei | 3.785.492 lei | 2.785.351 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 53.560 lei | 76.105 lei | 95.553 lei | 89.942 lei | 235.311 lei | 174.394 lei | 128.714 lei | 54.779 lei |
| Pierdere netă | 93.220 lei | 33.238 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -93.220 lei | -33.238 lei | 53.560 lei | 76.105 lei | 95.553 lei | 89.942 lei | 235.311 lei | 174.394 lei | 128.714 lei | 54.779 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 1.055.874 lei | 1.069.978 lei | 1.241.702 lei | 1.254.623 lei | 1.384.267 lei | 1.532.374 lei | 1.765.525 lei | 1.982.233 lei | 1.897.465 lei | 1.812.623 lei |
| Datorii | 1.270.104 lei | 1.190.987 lei | 1.124.617 lei | 1.039.606 lei | 1.120.755 lei | 1.151.783 lei | 1.263.876 lei | 1.523.695 lei | 1.548.322 lei | 1.465.243 lei |
| Capitaluri proprii | -214.230 lei | -121.009 lei | 117.085 lei | 215.017 lei | 263.512 lei | 380.591 lei | 501.649 lei | 458.538 lei | 349.143 lei | 347.380 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 11 | 12 | 13 | 12 | 13 | 14 | 14 | 15 | 14 | 14 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este FARMIAB SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, FARMIAB SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul FARMIAB SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Iași, județul Iași (NICOLINA, nr. 89, bl. 988A, sc. C, PARTER); numărul de înmatriculare e J|22|458|1991, din 18.04.1991.
Ce cifră de afaceri a avut FARMIAB SRL în 2024?
2.798.457 lei, cu 2% sub 2023 (2.868.733 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 93.220 lei.
Câți salariați are FARMIAB SRL?
11 salariați în medie în 2024 (12 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre FARMIAB SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.