ADI & TANIA TRANS SRL — dosare în instanță
Numele ADI & TANIA TRANS SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 28 ianuarie 2026
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Recurent Reclamant — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 19924355)
- CUI
- 19924355
- Denumire
- ADI & TANIA TRANS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|15|1350|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.12.2006
- Sediu
- Principală, nr. 1232, Sat Bucșani, Comuna Bucșani, Dâmbovița
- Activități autorizate (CAEN)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Arată toate (9)
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 14.066.075 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 7,9 mil. lei · 2025 14,1 mil. lei · maxim 2024 14,7 mil. lei · minim 2015 7,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 194 mii lei · 2025 −536,7 mii lei · maxim 2021 617,8 mii lei · minim 2024 −687,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 26 · maxim 2023 27 · minim 2015 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 14.066.075 lei | 14.654.872 lei | 14.561.193 lei | 14.200.797 lei | 12.787.054 lei | 9.337.644 lei | 9.630.789 lei | 12.482.366 lei | 10.186.794 lei | 10.834.605 lei | 7.941.520 lei |
| Venituri totale | 15.105.393 lei | 14.840.355 lei | 14.747.389 lei | 14.349.948 lei | 12.806.777 lei | 9.389.382 lei | 9.709.746 lei | 12.559.999 lei | 10.228.523 lei | 10.953.479 lei | 7.956.120 lei |
| Cheltuieli totale | 15.605.606 lei | 15.527.525 lei | 14.577.445 lei | 14.238.028 lei | 12.027.780 lei | 8.987.484 lei | 9.761.213 lei | 12.358.060 lei | 9.642.323 lei | 10.434.710 lei | 7.705.732 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 63.276 lei | 34.542 lei | 617.810 lei | 309.766 lei | 0 lei | 147.314 lei | 450.200 lei | 422.806 lei | 193.986 lei |
| Pierdere netă | 536.655 lei | 687.170 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 83.344 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -536.655 lei | -687.170 lei | 63.276 lei | 34.542 lei | 617.810 lei | 309.766 lei | -83.344 lei | 147.314 lei | 450.200 lei | 422.806 lei | 193.986 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.005.155 lei | 5.442.929 lei | 5.573.607 lei | 6.161.389 lei | 5.369.397 lei | 4.461.818 lei | 4.034.264 lei | 5.606.795 lei | 4.135.744 lei | 3.533.525 lei | 3.392.200 lei |
| Datorii | 5.614.027 lei | 5.523.438 lei | 4.832.729 lei | 5.160.971 lei | 4.070.115 lei | 3.770.081 lei | 3.601.599 lei | 4.990.816 lei | 3.666.678 lei | 3.103.514 lei | 3.292.080 lei |
| Capitaluri proprii | -629.696 lei | -93.041 lei | 722.389 lei | 1.000.418 lei | 1.297.538 lei | 689.339 lei | 429.613 lei | 615.979 lei | 469.066 lei | 430.011 lei | 100.120 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 26 | 27 | 27 | 25 | 25 | 20 | 19 | 16 | 12 | 12 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Recurent Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 2
Stadii procesuale
- Recurs: 2
Dosare pe ani
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2236/120/2023 | Curtea de Apel Ploiești | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent Reclamant |
| 4580/120/2023 | Curtea de Apel Ploiești | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ADI & TANIA TRANS SRL?
ADI & TANIA TRANS SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ADI & TANIA TRANS SRL?
Cel mai des ca recurent reclamant (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă recurent și reclamant?
Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.