DAN-LINE COMPANY SRL
DAN-LINE COMPANY SRL: firmă în funcțiune din Sat Balș, Comuna Balș, Iași, CUI 19813616. Cifră de afaceri 2025: 3.540.610 lei, 7 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 19813616
- Denumire
- DAN-LINE COMPANY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|3131|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.12.2006
- Sediu
- Sat Balș, Comuna Balș, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 5211 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 1
- 5221 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 1
- 5222 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 1
- 5223 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 1
- 5224 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 1
- 5227 Comerț cu amănuntul în magazine specializate al produselor alimentare · rev. 1
Arată toate (19)
- 5242 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 1
- 5243 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 1
- 5246 Comerț cu amănuntul cu articole de fierărie, cu articole din sticlă și cu cele pentru vopsit · rev. 1
- 5248 Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a. · rev. 1
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
- 7420 Activități fotografice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.540.610 lei (-18% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 995,6 mii lei · 2025 3,5 mil. lei · maxim 2024 4,3 mil. lei · minim 2015 995,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 44,4 mii lei · 2025 163,6 mii lei · maxim 2024 258,6 mii lei · minim 2019 10,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 7 · maxim 2020 11 · minim 2018 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.540.610 lei | 4.302.969 lei | 3.612.350 lei | 3.449.813 lei | fără bilanț | 2.799.939 lei | 2.149.430 lei | 1.921.280 lei | 1.596.719 lei | 1.446.194 lei | 995.559 lei |
| Venituri totale | 3.587.911 lei | 4.307.636 lei | 3.620.511 lei | 3.500.191 lei | fără bilanț | 2.836.227 lei | 2.218.344 lei | 2.043.100 lei | 1.606.690 lei | 1.447.088 lei | 1.001.153 lei |
| Cheltuieli totale | 3.393.618 lei | 4.000.469 lei | 3.347.723 lei | 3.388.790 lei | fără bilanț | 2.815.422 lei | 2.206.307 lei | 1.985.419 lei | 1.564.845 lei | 1.427.110 lei | 956.792 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 163.603 lei | 258.616 lei | 253.441 lei | 93.417 lei | fără bilanț | 17.476 lei | 10.111 lei | 44.931 lei | 31.079 lei | 18.597 lei | 44.361 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 163.603 lei | 258.616 lei | 253.441 lei | 93.417 lei | fără bilanț | 17.476 lei | 10.111 lei | 44.931 lei | 31.079 lei | 18.597 lei | 44.361 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.764.854 lei | 1.472.355 lei | 1.609.238 lei | 1.374.221 lei | fără bilanț | 1.192.914 lei | 1.074.626 lei | 906.629 lei | 764.198 lei | 664.682 lei | 606.320 lei |
| Datorii | 720.743 lei | 591.848 lei | 1.012.556 lei | 1.030.980 lei | fără bilanț | 1.001.016 lei | 900.204 lei | 742.318 lei | 644.818 lei | 698.381 lei | 658.416 lei |
| Capitaluri proprii | 1.018.901 lei | 855.297 lei | 596.682 lei | 343.241 lei | fără bilanț | 191.898 lei | 174.422 lei | 164.311 lei | 119.380 lei | -33.699 lei | -52.096 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 6 | 6 | 6 | fără bilanț | 11 | 8 | 6 | 8 | 7 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DAN-LINE COMPANY SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, DAN-LINE COMPANY SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul DAN-LINE COMPANY SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Balș, Comuna Balș, județul Iași; numărul de înmatriculare e J|22|3131|2006, din 14.12.2006.
Ce cifră de afaceri a avut DAN-LINE COMPANY SRL în 2025?
3.540.610 lei, cu 18% sub 2024 (4.302.969 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 163.603 lei.
Câți salariați are DAN-LINE COMPANY SRL?
7 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre DAN-LINE COMPANY SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.