GREEN LIFE RECYCLING SRL — dosare în instanță
Numele GREEN LIFE RECYCLING SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 14 ianuarie 2022
- Ultima activitate
- 29 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Pârât — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 19169052)
- CUI
- 19169052
- Denumire
- GREEN LIFE RECYCLING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|3356|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.11.2006
- Sediu
- Str. PORTULUI, nr. 36D BIS, HALA SI TEREN, Loc. Ovidiu, Oraș Ovidiu, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 0148 Creșterea altor animale · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Arată toate (8)
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 585.642 lei (-9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 262,4 mii lei · 2025 585,6 mii lei · maxim 2023 799,4 mii lei · minim 2015 262,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1 mii lei · 2025 66,1 mii lei · maxim 2022 216,9 mii lei · minim 2021 −133,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 2 · maxim 2016 10 · minim 2020 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 585.642 lei | 641.948 lei | 799.391 lei | 707.076 lei | 310.121 lei | 727.786 lei | 573.019 lei | 594.405 lei | 757.449 lei | 659.290 lei | 262.399 lei |
| Venituri totale | 585.875 lei | 648.234 lei | 867.232 lei | 719.348 lei | 310.349 lei | 739.528 lei | 582.667 lei | 605.441 lei | 757.519 lei | 666.827 lei | 266.085 lei |
| Cheltuieli totale | 505.646 lei | 657.532 lei | 753.129 lei | 496.380 lei | 440.776 lei | 518.291 lei | 477.925 lei | 590.779 lei | 744.144 lei | 545.217 lei | 264.513 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 66.087 lei | 0 lei | 107.993 lei | 216.853 lei | 0 lei | 214.202 lei | 99.017 lei | 8.685 lei | 5.800 lei | 101.079 lei | 1.027 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 23.677 lei | 0 lei | 0 lei | 133.530 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 66.087 lei | -23.677 lei | 107.993 lei | 216.853 lei | -133.530 lei | 214.202 lei | 99.017 lei | 8.685 lei | 5.800 lei | 101.079 lei | 1.027 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.149.533 lei | 1.087.338 lei | 1.143.922 lei | 804.221 lei | 526.570 lei | 672.735 lei | 502.067 lei | 425.160 lei | 521.345 lei | 566.655 lei | 246.091 lei |
| Datorii | 533.477 lei | 537.369 lei | 570.276 lei | 338.568 lei | 277.770 lei | 290.406 lei | 331.301 lei | 345.857 lei | 411.442 lei | 462.552 lei | 243.067 lei |
| Capitaluri proprii | 616.056 lei | 549.969 lei | 573.646 lei | 465.653 lei | 248.800 lei | 382.329 lei | 170.766 lei | 79.303 lei | 109.903 lei | 104.103 lei | 3.024 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 6 | 9 | 10 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Constanța (2). Un dosar e la Curtea de Apel Constanța.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Constanța | Constanța | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel Constanța | Constanța | Curte de apel | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat Pârât: 1
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 3
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2023: 1
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 15850/212/2018/a1 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Pârât |
| 15092/212/2024 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 15850/212/2018 | Curtea de Apel Constanța | Civil | Recurs | Intimat Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GREEN LIFE RECYCLING SRL?
GREEN LIFE RECYCLING SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GREEN LIFE RECYCLING SRL?
Cel mai des la Judecătoria Constanța (2) și Curtea de Apel Constanța (1).
În ce calitate apare cel mai des GREEN LIFE RECYCLING SRL?
Cel mai des ca intimat pârât (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, pârât și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.