DANCOMIR TRANS SRL — dosare în instanță
Numele DANCOMIR TRANS SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 07 august 2025
- Ultima activitate
- 10 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 19030592)
- CUI
- 19030592
- Denumire
- DANCOMIR TRANS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|1171|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.09.2006
- Sediu
- Ștefan cel Mare, nr. 69, Loc. Milișăuți, Oraș Milișăuți, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
Arată toate (9)
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.585.020 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,3 mil. lei · 2025 5,6 mil. lei · maxim 2022 6,8 mil. lei · minim 2016 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 83,7 mii lei · 2025 394 mii lei · maxim 2022 585,7 mii lei · minim 2020 −325,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 10 · maxim 2022 11 · minim 2015 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.585.020 lei | 5.531.959 lei | 6.345.265 lei | 6.776.814 lei | 4.605.908 lei | 3.269.695 lei | 3.564.308 lei | 2.443.908 lei | 2.014.576 lei | 1.237.740 lei | 1.347.919 lei |
| Venituri totale | 5.625.133 lei | 5.606.279 lei | 6.466.040 lei | 6.904.059 lei | 4.648.598 lei | 3.324.281 lei | 3.587.312 lei | 2.529.358 lei | 2.130.969 lei | 1.255.155 lei | 1.366.639 lei |
| Cheltuieli totale | 5.155.025 lei | 5.240.955 lei | 5.840.339 lei | 6.266.096 lei | 4.628.878 lei | 3.649.431 lei | 3.534.583 lei | 2.813.131 lei | 2.065.164 lei | 1.386.368 lei | 1.282.937 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 394.005 lei | 313.908 lei | 524.898 lei | 585.673 lei | 19.720 lei | 0 lei | 52.729 lei | 0 lei | 65.805 lei | 0 lei | 83.702 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 325.150 lei | 0 lei | 288.033 lei | 0 lei | 131.213 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 394.005 lei | 313.908 lei | 524.898 lei | 585.673 lei | 19.720 lei | -325.150 lei | 52.729 lei | -288.033 lei | 65.805 lei | -131.213 lei | 83.702 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.091.401 lei | 1.884.171 lei | 1.970.847 lei | 1.721.197 lei | 1.385.434 lei | 1.243.843 lei | 1.588.272 lei | 1.633.628 lei | 1.287.171 lei | 1.043.862 lei | 586.307 lei |
| Datorii | 1.094.724 lei | 807.910 lei | 1.208.494 lei | 1.483.742 lei | 1.733.651 lei | 1.611.781 lei | 1.631.059 lei | 1.729.144 lei | 1.094.654 lei | 917.149 lei | 328.381 lei |
| Capitaluri proprii | 996.677 lei | 1.076.261 lei | 762.353 lei | 237.455 lei | -348.217 lei | -367.938 lei | -42.787 lei | -95.516 lei | 192.517 lei | 126.713 lei | 257.926 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 10 | 10 | 11 | 9 | 9 | 9 | 7 | 6 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1980/121/2025/a1 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1980/121/2025 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DANCOMIR TRANS SRL?
DANCOMIR TRANS SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des DANCOMIR TRANS SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.