OMIDUTA SRL — dosare în instanță
Numele OMIDUTA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 09 aprilie 2024
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 18998729)
- CUI
- 18998729
- Denumire
- OMIDUȚA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|17|1448|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.09.2006
- Sediu
- nr. 52, Sat Gara Berheci, Comuna Gohor, Galați
- Activități autorizate (CAEN)
- 0142 Creșterea altor bovine · rev. 3
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 3
- 0146 Creșterea porcinelor · rev. 3
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 3
- 0312 Pescuitul în ape dulci · rev. 3
- 0322 Acvacultura în ape dulci · rev. 3
Arată toate (49)
- 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9319 Alte activități sportive n.c.a · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 134.086 lei (+274% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 20,3 mii lei · 2025 134,1 mii lei · maxim 2025 134,1 mii lei · minim 2017 11,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −23,1 mii lei · 2025 24,6 mii lei · maxim 2019 60,1 mii lei · minim 2023 −66,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 134.086 lei | 35.854 lei | 34.386 lei | 56.900 lei | 46.300 lei | 83.409 lei | 101.916 lei | 75.530 lei | 11.140 lei | 22.520 lei | 20.270 lei |
| Venituri totale | 134.227 lei | 45.854 lei | 34.386 lei | 62.800 lei | 48.480 lei | 83.409 lei | 152.187 lei | 92.831 lei | 13.796 lei | 42.520 lei | 20.270 lei |
| Cheltuieli totale | 108.145 lei | 84.372 lei | 100.566 lei | 69.564 lei | 31.531 lei | 77.835 lei | 90.549 lei | 50.561 lei | 30.778 lei | 43.516 lei | 42.787 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 24.553 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 15.934 lei | 5.081 lei | 60.116 lei | 41.435 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 38.978 lei | 66.525 lei | 7.392 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 17.396 lei | 2.067 lei | 23.126 lei |
| Rezultat net | 24.553 lei | -38.978 lei | -66.525 lei | -7.392 lei | 15.934 lei | 5.081 lei | 60.116 lei | 41.435 lei | -17.396 lei | -2.067 lei | -23.126 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 38.315 lei | 12.323 lei | 32.024 lei | 42.843 lei | 59.617 lei | 58.724 lei | 34.608 lei | 56.304 lei | 42.608 lei | 23.094 lei | 6.507 lei |
| Datorii | 125.871 lei | 124.432 lei | 105.155 lei | 49.674 lei | 59.206 lei | 74.246 lei | 55.211 lei | 137.023 lei | 164.763 lei | 127.853 lei | 109.199 lei |
| Capitaluri proprii | -87.556 lei | -112.109 lei | -73.131 lei | -6.831 lei | 411 lei | -15.522 lei | -20.603 lei | -80.719 lei | -122.155 lei | -104.759 lei | -102.692 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5354/121/2014*/a36 | Curtea de Apel Galați | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare OMIDUTA SRL?
OMIDUTA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des OMIDUTA SRL?
Cel mai des ca intimat creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și creditor?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.