EURO ISSA COMPANY SRL — dosare în instanță
Numele EURO ISSA COMPANY SRL apare în 31 dosare publice la 14 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 31
- Instanțe
- 14
- Primul dosar
- 20 februarie 2020
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 25 din 31 dosare cu calitate cunoscută (81%)
Din registrul firmelor (CUI 18871503)
- CUI
- 18871503
- Denumire
- EURO ISSA COMPANY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|11891|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.07.2006
- Sediu
- Sos. Olteniței, nr. 121, bl. 31, sc. 2, et. 3, ap. 49, București Sectorul 4, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
Arată toate (70)
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 26.764.050 lei (+8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 7,6 mil. lei · 2025 26,8 mil. lei · maxim 2025 26,8 mil. lei · minim 2015 7,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 502,4 mii lei · 2025 3,2 mil. lei · maxim 2025 3,2 mil. lei · minim 2015 502,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 23 · maxim 2023 25 · minim 2015 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 26.764.050 lei | 24.701.044 lei | 19.509.299 lei | 16.032.718 lei | 11.010.558 lei | 9.514.674 lei | 11.654.130 lei | 12.129.180 lei | 13.673.898 lei | 11.006.481 lei | 7.584.599 lei |
| Venituri totale | 26.844.828 lei | 24.929.931 lei | 19.523.330 lei | 16.040.705 lei | 11.010.925 lei | 9.528.931 lei | 11.654.591 lei | 12.130.141 lei | 13.678.250 lei | 11.226.664 lei | 7.609.863 lei |
| Cheltuieli totale | 23.060.741 lei | 22.872.447 lei | 17.838.166 lei | 14.728.442 lei | 10.263.757 lei | 8.702.074 lei | 10.379.688 lei | 11.050.073 lei | 11.622.209 lei | 9.740.091 lei | 7.012.388 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 3.194.114 lei | 1.727.241 lei | 1.519.951 lei | 1.101.414 lei | 627.314 lei | 756.527 lei | 1.070.498 lei | 905.154 lei | 1.721.714 lei | 1.245.264 lei | 502.439 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 3.194.114 lei | 1.727.241 lei | 1.519.951 lei | 1.101.414 lei | 627.314 lei | 756.527 lei | 1.070.498 lei | 905.154 lei | 1.721.714 lei | 1.245.264 lei | 502.439 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 11.730.121 lei | 10.524.272 lei | 11.211.607 lei | 9.201.619 lei | 8.152.430 lei | 7.878.058 lei | 8.393.317 lei | 7.563.326 lei | 5.878.807 lei | 5.371.704 lei | 3.083.190 lei |
| Datorii | 5.873.962 lei | 3.636.310 lei | 3.506.719 lei | 2.481.433 lei | 1.064.399 lei | 860.800 lei | 1.558.681 lei | 3.258.090 lei | 1.630.751 lei | 2.845.362 lei | 1.041.882 lei |
| Capitaluri proprii | 5.856.159 lei | 6.887.962 lei | 7.704.888 lei | 6.720.186 lei | 7.088.031 lei | 7.017.258 lei | 6.834.636 lei | 4.305.236 lei | 4.248.056 lei | 2.526.342 lei | 2.041.308 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 23 | 24 | 25 | 15 | 12 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 25
- Intimat Creditor: 3
- Reclamant: 2
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 25
- Litigii cu profesioniștii: 4
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 29
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2020: 1
- 2021: 1
- 2022: 1
- 2023: 5
- 2024: 3
- 2025: 7
- 2026: 13
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 31 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1223/105/2023/a9 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 488/105/2025/a5 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 488/105/2025 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1223/105/2023/a4 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 488/105/2025/a1 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Intimat Creditor |
| 1223/105/2023/a14 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1223/105/2023/a13 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 8374/303/2024 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 13273/94/2025 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Reclamant |
| 831/1285/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 868/93/2026 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 12763/315/2025 | Judecătoria Târgoviște | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 1933/93/2026 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1497/202/2026 | Judecătoria Călărași | Civil | Fond | Creditor |
| 1223/105/2023/a16 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 488/105/2025/a2 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1223/105/2023/a17 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4660/302/2026 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 20162/197/2026 | Judecătoria Brașov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 4647/105/2021 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1223/105/2023/a3 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 155/1259/2024 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1223/105/2023 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1223/105/2023/a7 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2492/114/2024 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2492/114/2024/a2 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 640/121/2020 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1223/105/2023/a2 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1223/105/2023/a5 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2492/114/2024/a3 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 26324/3/2022 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EURO ISSA COMPANY SRL?
EURO ISSA COMPANY SRL apare în 31 dosare publice la 14 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des EURO ISSA COMPANY SRL?
Cel mai des la Tribunalul Prahova (15), Tribunalul Buzău (3) și Tribunalul Ilfov (2).
În ce calitate apare cel mai des EURO ISSA COMPANY SRL?
Cel mai des ca creditor (25 din 31 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (25 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.