BCONS SRL
BCONS SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Târgu Mureș, Mureș, CUI 18855281. Cifră de afaceri 2025: 493.007 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 18855281
- Denumire
- BCONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|1143|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.07.2006
- Sediu
- TRANDAFIRILOR, nr. 19, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
Arată toate (12)
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
- 8560 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 493.007 lei (+882% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,5 mil. lei · 2025 493 mii lei · maxim 2015 4,5 mil. lei · minim 2023 16 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 457 mii lei · 2025 141,5 mii lei · maxim 2015 457 mii lei · minim 2024 −66,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 41 · 2025 1 · maxim 2015 41 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 493.007 lei | 50.180 lei | 16.020 lei | 123.778 lei | 174.000 lei | 76.068 lei | 185.582 lei | 82.454 lei | 780.020 lei | 2.098.294 lei | 4.455.564 lei |
| Venituri totale | 493.047 lei | 50.393 lei | 38.578 lei | 156.148 lei | 226.645 lei | 194.216 lei | 185.587 lei | 155.233 lei | 896.524 lei | 2.304.501 lei | 4.632.792 lei |
| Cheltuieli totale | 337.455 lei | 116.658 lei | 77.244 lei | 153.304 lei | 118.065 lei | 187.974 lei | 176.928 lei | 152.299 lei | 879.321 lei | 1.989.524 lei | 4.083.728 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 141.522 lei | 0 lei | 0 lei | 1.313 lei | 106.014 lei | 4.676 lei | 6.803 lei | 1.389 lei | 7.768 lei | 270.677 lei | 457.017 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 66.769 lei | 39.324 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 141.522 lei | -66.769 lei | -39.324 lei | 1.313 lei | 106.014 lei | 4.676 lei | 6.803 lei | 1.389 lei | 7.768 lei | 270.677 lei | 457.017 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 312.868 lei | 290.270 lei | 1.154.523 lei | 1.224.801 lei | 1.178.134 lei | 1.263.896 lei | 1.342.357 lei | 1.397.036 lei | 1.554.830 lei | 2.311.899 lei | 3.267.438 lei |
| Datorii | 170.620 lei | 263.544 lei | 794.693 lei | 798.451 lei | 597.833 lei | 725.283 lei | 808.420 lei | 869.902 lei | 1.029.085 lei | 1.548.670 lei | 2.086.187 lei |
| Capitaluri proprii | 142.248 lei | 26.726 lei | 359.830 lei | 399.154 lei | 553.105 lei | 511.182 lei | 506.506 lei | 499.703 lei | 498.314 lei | 490.545 lei | 822.079 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 18 | 32 | 41 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BCONS SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, BCONS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BCONS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgu Mureș, județul Mureș (TRANDAFIRILOR, nr. 19); numărul de înmatriculare e J|26|1143|2006, din 14.07.2006.
Ce cifră de afaceri a avut BCONS SRL în 2025?
493.007 lei, cu 882% peste 2024 (50.180 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 141.522 lei.
Câți salariați are BCONS SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BCONS SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.