ENETIX SOFTWARE SRL
ENETIX SOFTWARE SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita, CUI 18765987. Cifră de afaceri 2025: 5.050.731 lei, 46 salariați. Date ONRC, MF
Registru
- CUI
- 18765987
- Denumire
- ENETIX SOFTWARE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|19|505|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.06.2006
- Sediu
- Str. SZEK, BIROURI NR. 24-25, nr. 7/A, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita
- Activități autorizate (CAEN)
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
Arată toate (15)
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.050.731 lei (+24% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,4 mil. lei · 2025 5,1 mil. lei · maxim 2025 5,1 mil. lei · minim 2016 1,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 139,1 mii lei · 2025 45,4 mii lei · maxim 2015 139,1 mii lei · minim 2017 −199,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 28 · 2025 46 · maxim 2018 48 · minim 2015 28.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.050.731 lei | 4.082.184 lei | 3.753.558 lei | 2.766.383 lei | 1.843.102 lei | 2.176.312 lei | 1.533.207 lei | 1.583.807 lei | 1.436.601 lei | 1.330.992 lei | 2.406.483 lei |
| Venituri totale | 5.164.858 lei | 4.179.745 lei | 3.797.750 lei | 2.838.988 lei | 1.903.847 lei | 2.072.873 lei | 2.093.074 lei | 2.239.215 lei | 1.776.814 lei | 1.336.087 lei | 2.423.711 lei |
| Cheltuieli totale | 5.106.585 lei | 4.119.039 lei | 3.760.709 lei | 2.772.765 lei | 1.841.389 lei | 1.934.377 lei | 2.047.349 lei | 2.215.163 lei | 1.974.557 lei | 1.332.493 lei | 2.261.546 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 45.395 lei | 47.077 lei | 27.647 lei | 53.612 lei | 52.778 lei | 119.592 lei | 37.922 lei | 19.897 lei | 0 lei | 2.140 lei | 139.083 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 199.929 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 45.395 lei | 47.077 lei | 27.647 lei | 53.612 lei | 52.778 lei | 119.592 lei | 37.922 lei | 19.897 lei | -199.929 lei | 2.140 lei | 139.083 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 777.783 lei | 691.318 lei | 746.645 lei | 584.994 lei | 599.054 lei | 1.022.662 lei | 1.601.310 lei | 1.975.753 lei | 2.414.663 lei | 350.773 lei | 610.782 lei |
| Datorii | 676.352 lei | 588.172 lei | 606.880 lei | 472.875 lei | 510.433 lei | 955.125 lei | 932.082 lei | 829.312 lei | 655.476 lei | 336.767 lei | 435.232 lei |
| Capitaluri proprii | 101.431 lei | 103.146 lei | 139.765 lei | 112.119 lei | 81.665 lei | 28.887 lei | -90.705 lei | -128.627 lei | -148.524 lei | 14.006 lei | 175.550 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 46 | 45 | 45 | 38 | 32 | 35 | 41 | 48 | 45 | 36 | 28 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ENETIX SOFTWARE SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ENETIX SOFTWARE SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ENETIX SOFTWARE SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Miercurea Ciuc, județul Harghita (Str. SZEK, BIROURI NR. 24-25, nr. 7/A); numărul de înmatriculare e J|19|505|2006, din 14.06.2006.
Ce cifră de afaceri a avut ENETIX SOFTWARE SRL în 2025?
5.050.731 lei, cu 24% peste 2024 (4.082.184 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 45.395 lei.
Câți salariați are ENETIX SOFTWARE SRL?
46 salariați în medie în 2025 (45 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ENETIX SOFTWARE SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.