STANION INVEST TOTAL SRL
STANION INVEST TOTAL SRL: firmă în funcțiune din Sat Uiasca, Comuna Bascov, Argeș, CUI 18729321. Cifră de afaceri 2025: 30.117.026 lei, 53 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 18729321
- Denumire
- STANION INVEST TOTAL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|920|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.06.2006
- Sediu
- MICȘUNELE, nr. 39, Sat Uiasca, Comuna Bascov, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 2
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
Arată toate (10)
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 30.117.026 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 430 mii lei · 2025 30,1 mil. lei · maxim 2025 30,1 mil. lei · minim 2015 430 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,9 mii lei · 2025 1,4 mil. lei · maxim 2025 1,4 mil. lei · minim 2015 9,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 53 · maxim 2025 53 · minim 2015 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 30.117.026 lei | 29.749.001 lei | 24.270.478 lei | 12.155.128 lei | 9.053.791 lei | 7.327.991 lei | 5.132.481 lei | 2.064.205 lei | 1.443.248 lei | 799.001 lei | 429.982 lei |
| Venituri totale | 48.348.750 lei | 50.225.152 lei | 36.815.414 lei | 20.127.663 lei | 13.917.557 lei | 13.642.036 lei | 8.254.327 lei | 3.364.413 lei | 1.928.878 lei | 1.167.498 lei | 690.058 lei |
| Cheltuieli totale | 46.858.409 lei | 49.768.104 lei | 36.195.841 lei | 19.343.792 lei | 13.746.517 lei | 13.551.349 lei | 8.050.092 lei | 3.199.719 lei | 1.781.574 lei | 1.154.728 lei | 671.415 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.396.644 lei | 379.327 lei | 548.180 lei | 724.550 lei | 141.889 lei | 75.204 lei | 167.251 lei | 143.973 lei | 139.172 lei | 9.979 lei | 9.884 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.396.644 lei | 379.327 lei | 548.180 lei | 724.550 lei | 141.889 lei | 75.204 lei | 167.251 lei | 143.973 lei | 139.172 lei | 9.979 lei | 9.884 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.150.844 lei | 10.366.307 lei | 9.910.485 lei | 8.857.542 lei | 4.297.941 lei | 3.237.524 lei | 2.607.124 lei | 2.243.186 lei | 1.936.985 lei | 810.472 lei | 502.978 lei |
| Datorii | 2.838.852 lei | 4.623.737 lei | 4.209.259 lei | 4.612.017 lei | 2.610.977 lei | 2.066.779 lei | 1.511.583 lei | 1.846.489 lei | 1.684.261 lei | 696.920 lei | 458.181 lei |
| Capitaluri proprii | 5.835.665 lei | 4.839.021 lei | 4.459.694 lei | 3.911.514 lei | 1.686.964 lei | 1.170.745 lei | 1.095.541 lei | 396.697 lei | 252.724 lei | 113.552 lei | 44.797 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 53 | 49 | 37 | 27 | 27 | 22 | 14 | 11 | 7 | 5 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este STANION INVEST TOTAL SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, STANION INVEST TOTAL SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul STANION INVEST TOTAL SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Uiasca, Comuna Bascov, județul Argeș (MICȘUNELE, nr. 39); numărul de înmatriculare e J|03|920|2006, din 02.06.2006.
Ce cifră de afaceri a avut STANION INVEST TOTAL SRL în 2025?
30.117.026 lei, cu 1% peste 2024 (29.749.001 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.396.644 lei.
Câți salariați are STANION INVEST TOTAL SRL?
53 salariați în medie în 2025 (49 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre STANION INVEST TOTAL SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.