RASARIT DE SOARE SRL
RASARIT DE SOARE SRL: firmă în funcțiune din Loc. Mamaia, Municipiul Constanța, Constanța, CUI 1872695. Cifră de afaceri 2025: 1.749.265 lei, 9 salariați. Date
Registru
- CUI
- 1872695
- Denumire
- RASARIT DE SOARE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|1593|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.05.1991
- Sediu
- PLAJA,IN DREPTUL HOTELULUI RIVIERA, Loc. Mamaia, Municipiul Constanța, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere · rev. 1
- 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu · rev. 1
- 4522 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 1
- 4531 Lucrări de instalații electrice · rev. 1
- 4532 Lucrări de izolații și protecție anticorozivă · rev. 1
- 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare · rev. 1
Arată toate (16)
- 4534 Alte lucrări de instalații · rev. 1
- 4541 Lucrări de ipsoserie · rev. 1
- 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 1
- 4543 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 1
- 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 1
- 4545 Alte lucrări de finisare · rev. 1
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.749.265 lei (+38% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 590,7 mii lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2025 1,7 mil. lei · minim 2017 330,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 151,6 mii lei · 2025 124,3 mii lei · maxim 2019 324,7 mii lei · minim 2016 14,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 9 · maxim 2015 9 · minim 2018 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.749.265 lei | 1.266.060 lei | 1.143.703 lei | 1.273.652 lei | 1.083.877 lei | 714.949 lei | 957.688 lei | 633.909 lei | 330.811 lei | 367.841 lei | 590.698 lei |
| Venituri totale | 1.771.493 lei | 1.293.214 lei | 1.203.905 lei | 1.273.652 lei | 1.227.530 lei | 715.002 lei | 957.688 lei | 634.089 lei | 336.766 lei | 372.153 lei | 600.332 lei |
| Cheltuieli totale | 1.626.680 lei | 936.853 lei | 922.871 lei | 1.146.193 lei | 940.635 lei | 545.708 lei | 623.393 lei | 434.969 lei | 269.448 lei | 354.893 lei | 443.161 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 124.293 lei | 323.173 lei | 269.000 lei | 114.722 lei | 277.443 lei | 161.832 lei | 324.718 lei | 192.779 lei | 64.978 lei | 14.338 lei | 151.644 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 124.293 lei | 323.173 lei | 269.000 lei | 114.722 lei | 277.443 lei | 161.832 lei | 324.718 lei | 192.779 lei | 64.978 lei | 14.338 lei | 151.644 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 776.509 lei | 887.075 lei | 526.644 lei | 1.182.357 lei | 1.143.348 lei | 775.309 lei | 736.124 lei | 830.430 lei | 684.298 lei | 676.925 lei | 695.306 lei |
| Datorii | 9.070 lei | 205.106 lei | 11.873 lei | 240.865 lei | 213.393 lei | 122.797 lei | 245.445 lei | 664.469 lei | 711.117 lei | 768.722 lei | 801.439 lei |
| Capitaluri proprii | 767.439 lei | 681.969 lei | 514.771 lei | 941.492 lei | 929.955 lei | 652.512 lei | 490.679 lei | 165.961 lei | -26.819 lei | -91.797 lei | -106.133 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 7 | 6 | 8 | 7 | 6 | 9 | 4 | 5 | 6 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- RASARIT DE SOARE SRL — 8 dosare
Întrebări frecvente
Este RASARIT DE SOARE SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, RASARIT DE SOARE SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul RASARIT DE SOARE SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Mamaia, Municipiul Constanța, județul Constanța (PLAJA,IN DREPTUL HOTELULUI RIVIERA); numărul de înmatriculare e J|13|1593|1991, din 29.05.1991.
Ce cifră de afaceri a avut RASARIT DE SOARE SRL în 2025?
1.749.265 lei, cu 38% peste 2024 (1.266.060 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 124.293 lei.
Câți salariați are RASARIT DE SOARE SRL?
9 salariați în medie în 2025 (7 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre RASARIT DE SOARE SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.