CHEMSOL GROUP SRL — dosare în instanță
Numele CHEMSOL GROUP SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 12 martie 2012
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 18619957)
- CUI
- 18619957
- Denumire
- CHEMSOL GROUP SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|6969|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.04.2006
- Sediu
- Str. David Emanuel, nr. 6A, et. 1, ap. 2, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1910 Fabricarea produselor de cocserie · rev. 3
- 2013 Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază · rev. 3
- 2014 Fabricarea altor produse chimice organice, de bază · rev. 3
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere · rev. 3
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) · rev. 3
- 2051 Fabricarea biocombustibililor lichizi · rev. 3
Arată toate (21)
- 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a. · rev. 3
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module) · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 23.234.439 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8,4 mil. lei · 2025 23,2 mil. lei · maxim 2025 23,2 mil. lei · minim 2015 8,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 100,1 mii lei · 2025 3,2 mil. lei · maxim 2025 3,2 mil. lei · minim 2015 100,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 20 · 2025 26 · maxim 2021 28 · minim 2015 20.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 23.234.439 lei | 21.799.221 lei | 21.806.072 lei | 19.968.577 lei | 17.396.085 lei | 16.522.358 lei | 15.413.270 lei | 13.601.142 lei | 12.454.863 lei | 11.540.378 lei | 8.365.737 lei |
| Venituri totale | 23.514.184 lei | 22.023.284 lei | 21.820.519 lei | 19.651.169 lei | 18.203.671 lei | 16.613.479 lei | 15.390.354 lei | 13.859.748 lei | 12.647.953 lei | 11.521.563 lei | 8.314.068 lei |
| Cheltuieli totale | 19.817.250 lei | 19.422.089 lei | 20.572.336 lei | 19.109.361 lei | 17.891.090 lei | 16.151.703 lei | 14.612.051 lei | 13.065.935 lei | 11.864.529 lei | 11.080.976 lei | 8.196.255 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 3.154.165 lei | 2.187.328 lei | 1.034.602 lei | 458.310 lei | 251.071 lei | 384.957 lei | 669.813 lei | 667.469 lei | 668.262 lei | 356.261 lei | 100.135 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 3.154.165 lei | 2.187.328 lei | 1.034.602 lei | 458.310 lei | 251.071 lei | 384.957 lei | 669.813 lei | 667.469 lei | 668.262 lei | 356.261 lei | 100.135 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 19.024.113 lei | 18.824.360 lei | 16.577.433 lei | 16.957.839 lei | 15.560.191 lei | 15.743.873 lei | 12.120.306 lei | 10.411.756 lei | 9.913.596 lei | 8.882.797 lei | 7.948.561 lei |
| Datorii | 8.321.935 lei | 11.282.898 lei | 11.261.255 lei | 12.516.296 lei | 11.561.828 lei | 11.995.547 lei | 8.745.185 lei | 7.718.170 lei | 7.887.566 lei | 7.525.029 lei | 6.947.054 lei |
| Capitaluri proprii | 10.633.979 lei | 7.479.814 lei | 5.292.485 lei | 4.439.755 lei | 3.994.840 lei | 3.748.270 lei | 3.363.313 lei | 2.693.499 lei | 2.026.030 lei | 1.357.768 lei | 1.001.507 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 26 | 25 | 24 | 26 | 28 | 24 | 24 | 23 | 24 | — | 20 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel București (1 · 33%), apoi Tribunalul Brașov (1) și Tribunalul Galați (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Brașov | Brașov | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Galați | Galați | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2012: 1
- 2021: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4882/121/2021 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 45882/3/2012/a32 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Recurs | Intimat Creditor |
| 2299/62/2012 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CHEMSOL GROUP SRL?
CHEMSOL GROUP SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CHEMSOL GROUP SRL?
Cel mai des la Tribunalul Galați (1), Curtea de Apel București (1) și Tribunalul Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des CHEMSOL GROUP SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.