CRAMELE RECAS SA — dosare în instanță
Numele CRAMELE RECAS SA apare în 6 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 30 ianuarie 2024
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 3 din 6 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 1854176)
- CUI
- 1854176
- Denumire
- CRAMELE RECAS SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|35|896|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.06.1991
- Sediu
- COMPLEXUL DE VINIFICATIE, Loc. Recaș, Oraș Recaș, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0121 Cultivarea strugurilor · rev. 3
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
Arată toate (18)
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 326.213.489 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 100,2 mil. lei · 2025 326,2 mil. lei · maxim 2025 326,2 mil. lei · minim 2015 100,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 21,3 mil. lei · 2025 79 mil. lei · maxim 2024 83,6 mil. lei · minim 2015 21,3 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 104 · 2025 134 · maxim 2024 137 · minim 2016 103.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 326.213.489 lei | 323.111.437 lei | 316.898.764 lei | 294.493.490 lei | 251.590.248 lei | 201.058.850 lei | 198.999.034 lei | 180.981.438 lei | 148.433.629 lei | 120.100.205 lei | 100.244.302 lei |
| Venituri totale | 329.733.591 lei | 316.702.781 lei | 332.769.622 lei | 322.525.779 lei | 260.021.061 lei | 205.894.003 lei | 210.375.239 lei | 198.992.721 lei | 155.026.252 lei | 142.994.449 lei | 109.840.244 lei |
| Cheltuieli totale | 241.966.728 lei | 222.344.883 lei | 245.904.818 lei | 229.307.404 lei | 176.454.725 lei | 152.296.075 lei | 156.699.695 lei | 150.874.574 lei | 116.114.629 lei | 109.871.327 lei | 86.903.733 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 79.037.327 lei | 83.583.439 lei | 76.635.587 lei | 81.471.153 lei | 73.415.639 lei | 46.694.868 lei | 47.325.858 lei | 42.159.778 lei | 34.910.799 lei | 29.174.604 lei | 21.319.097 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 79.037.327 lei | 83.583.439 lei | 76.635.587 lei | 81.471.153 lei | 73.415.639 lei | 46.694.868 lei | 47.325.858 lei | 42.159.778 lei | 34.910.799 lei | 29.174.604 lei | 21.319.097 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 394.848.326 lei | 362.351.963 lei | 310.419.361 lei | 293.794.752 lei | 253.296.810 lei | 221.917.924 lei | 233.037.127 lei | 201.417.956 lei | 155.565.864 lei | 138.559.394 lei | 110.899.185 lei |
| Datorii | 208.105.180 lei | 131.529.912 lei | 94.086.015 lei | 125.292.321 lei | 72.704.919 lei | 67.346.167 lei | 89.211.400 lei | 77.577.945 lei | 51.904.894 lei | 69.644.692 lei | 31.208.945 lei |
| Capitaluri proprii | 185.231.564 lei | 229.224.223 lei | 214.556.250 lei | 166.613.820 lei | 178.582.841 lei | 152.490.880 lei | 141.675.574 lei | 122.860.030 lei | 102.891.941 lei | 67.981.142 lei | 78.579.297 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 134 | 137 | 124 | 122 | 116 | 111 | 120 | 116 | 110 | 103 | 104 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 5 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Judecătoria Timișoara (2 · 33%), apoi Curtea de Apel București (1), Curtea de Apel Timișoara (1), Judecătoria Reșița (1) și Tribunalul Timiș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Timișoara | Timiș | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Timișoara | Timiș | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Reșița | Caraș-Severin | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Timiș | Timiș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 3
- Intimat: 1
- Intimat Reclamant: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Contencios administrativ: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 5
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2066/30/2026 | Curtea de Apel București | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 9644/290/2025 | Judecătoria Reșița | Penal | Fond | Intimat |
| 1674/30/2026 | Tribunalul Timiș | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 42551/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Civil | Fond | Petent |
| 42540/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Civil | Fond | Reclamant |
| 159/59/2024 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CRAMELE RECAS SA?
CRAMELE RECAS SA apare în 6 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CRAMELE RECAS SA?
Cel mai des la Judecătoria Timișoara (2), Curtea de Apel Timișoara (1) și Tribunalul Timiș (1).
În ce calitate apare cel mai des CRAMELE RECAS SA?
Cel mai des ca reclamant (3 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, intimat și petent?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.