TIMAC AGRO ROMANIA SRL — dosare în instanță

Numele TIMAC AGRO ROMANIA SRL apare în 8 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.

Dosare publice
8
Instanțe
5
Primul dosar
27 septembrie 2010
Ultima activitate
16 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 5 din 8 dosare cu calitate cunoscută (63%)

Din registrul firmelor (CUI 18529951)

CUI
18529951
Denumire
TIMAC AGRO ROMANIA SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|5149|2006
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
29.03.2006
Sediu
GARA HERĂSTRĂU, nr. 4C, et. 11, București Sectorul 2, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
  • 0112 Cultivarea orezului · rev. 3
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
  • 0114 Cultivarea trestiei de zahăr · rev. 3
  • 0115 Cultivarea tutunului · rev. 3
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile · rev. 3
Arată toate (60)
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 3
  • 2015 Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase · rev. 3
  • 2020 Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice · rev. 3
  • 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere · rev. 3
  • 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal · rev. 3
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
  • 8292 Activități de ambalare · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 296.252.391 lei (+35% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 161,8 mil. lei · 2025 296,3 mil. lei · maxim 2022 481,6 mil. lei · minim 2016 141,2 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 11,7 mil. lei · 2025 17,9 mil. lei · maxim 2022 34,3 mil. lei · minim 2024 −17,1 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 108 · 2025 175 · maxim 2024 178 · minim 2015 108.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă296.252.391 lei219.023.825 lei304.239.533 lei481.587.111 lei360.229.084 lei187.881.088 lei230.412.151 lei201.469.209 lei168.443.382 lei141.169.953 lei161.826.476 lei
Venituri totale295.747.949 lei239.807.177 lei260.943.197 lei535.040.258 lei367.887.850 lei187.742.511 lei234.444.684 lei202.002.464 lei173.329.864 lei143.685.599 lei166.580.544 lei
Cheltuieli totale277.280.587 lei256.916.331 lei233.625.544 lei491.725.139 lei329.852.304 lei163.439.139 lei200.627.539 lei171.450.201 lei151.229.100 lei128.808.400 lei150.962.937 lei
Rezultat
Profit net17.903.516 lei0 lei26.093.528 lei34.287.321 lei32.324.926 lei19.604.922 lei28.312.327 lei24.878.600 lei17.705.937 lei12.375.220 lei11.650.078 lei
Pierdere netă0 lei17.109.154 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net17.903.516 lei-17.109.154 lei26.093.528 lei34.287.321 lei32.324.926 lei19.604.922 lei28.312.327 lei24.878.600 lei17.705.937 lei12.375.220 lei11.650.078 lei
Bilanț
Active totale125.446.852 lei146.912.270 lei141.441.096 lei131.864.863 lei135.388.512 lei111.466.290 lei88.626.456 lei74.203.749 lei69.755.916 lei61.035.270 lei78.097.918 lei
Datorii111.912.288 lei148.983.237 lei113.391.987 lei97.178.094 lei102.665.437 lei91.463.221 lei60.057.373 lei49.068.392 lei51.793.219 lei48.352.520 lei66.073.577 lei
Capitaluri proprii13.534.564 lei-2.070.967 lei28.049.109 lei34.686.769 lei32.723.075 lei20.003.069 lei28.569.083 lei25.135.357 lei17.962.697 lei12.682.750 lei11.957.608 lei
Oameni
Număr mediu de salariați175178168144135129127120118117108

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 5
  • Chemat în garanţie: 1
  • Contestator: 1
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 6
  • Civil: 1
  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 8

Dosare pe ani

  • 2010: 1
  • 2022: 1
  • 2025: 6

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
5383/113/2010Tribunalul BrăilaInsolvență / falimentFondCreditor
14404/300/2022Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTILitigii cu profesioniștiiFondReclamant
603/114/2025Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondCreditor
3194/93/2025Tribunalul IlfovInsolvență / falimentFondCreditor
603/114/2025/a4Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondCreditor
603/114/2025/a3Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondCreditor
8256/207/2025Judecătoria CaracalCivilFondChemat în garanţie
603/114/2025/a2Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondContestator

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare TIMAC AGRO ROMANIA SRL?

TIMAC AGRO ROMANIA SRL apare în 8 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des TIMAC AGRO ROMANIA SRL?

Cel mai des la Tribunalul Buzău (4), Tribunalul Ilfov (1) și Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (1).

În ce calitate apare cel mai des TIMAC AGRO ROMANIA SRL?

Cel mai des ca creditor (5 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor, chemat în garanție, contestator și reclamant?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Chemat în garanție: persoana chemată în proces de una dintre părți pentru a răspunde în locul ei sau alături de ea, dacă partea respectivă pierde procesul (acțiune în garanție). Contestator: persoana care a formulat o contestație. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 20 octombrie 2026.