JONAS SRL
JONAS SRL: firmă în funcțiune din Sat Lunca de Jos, Comuna Lunca de Jos, Harghita, CUI 18509563. Cifră de afaceri 2025: 519.822 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 18509563
- Denumire
- JONAS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|19|241|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.03.2006
- Sediu
- nr. 687/A, Sat Lunca de Jos, Comuna Lunca de Jos, Harghita
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (10)
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 519.822 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 248 mii lei · 2025 519,8 mii lei · maxim 2025 519,8 mii lei · minim 2016 230,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −1,9 mii lei · 2025 25 mii lei · maxim 2022 43,7 mii lei · minim 2017 −9,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2023 2 · maxim 2015 3 · minim 2019 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 519.822 lei | 513.824 lei | 493.940 lei | 413.215 lei | 330.640 lei | 357.074 lei | 339.084 lei | 291.542 lei | 262.769 lei | 230.221 lei | 247.967 lei |
| Venituri totale | 519.822 lei | 513.824 lei | 493.940 lei | 440.944 lei | 342.104 lei | 375.178 lei | 339.084 lei | 298.742 lei | 267.419 lei | 234.721 lei | 247.967 lei |
| Cheltuieli totale | 491.447 lei | 497.474 lei | 489.919 lei | 393.722 lei | 307.690 lei | 338.178 lei | 334.178 lei | 285.065 lei | 274.722 lei | 239.983 lei | 242.464 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 25.047 lei | 14.126 lei | 3.462 lei | 43.709 lei | 31.174 lei | 33.705 lei | 1.534 lei | 10.762 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 9.931 lei | 7.564 lei | 1.936 lei |
| Rezultat net | 25.047 lei | 14.126 lei | 3.462 lei | 43.709 lei | 31.174 lei | 33.705 lei | 1.534 lei | 10.762 lei | -9.931 lei | -7.564 lei | -1.936 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 175.885 lei | 141.334 lei | 126.439 lei | 121.923 lei | 73.781 lei | 36.266 lei | 21.062 lei | 16.003 lei | 5.186 lei | 4.420 lei | 5.246 lei |
| Datorii | 51.308 lei | 42.363 lei | 41.594 lei | 40.540 lei | 36.437 lei | 30.096 lei | 48.597 lei | 45.072 lei | 45.017 lei | 34.319 lei | 27.581 lei |
| Capitaluri proprii | 124.577 lei | 98.971 lei | 84.845 lei | 81.383 lei | 37.344 lei | 6.170 lei | -27.535 lei | -29.069 lei | -39.831 lei | -29.899 lei | -22.335 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este JONAS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, JONAS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul JONAS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Lunca de Jos, Comuna Lunca de Jos, județul Harghita (nr. 687/A); numărul de înmatriculare e J|19|241|2006, din 22.03.2006.
Ce cifră de afaceri a avut JONAS SRL în 2025?
519.822 lei, cu 1% peste 2024 (513.824 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 25.047 lei.
De unde vin datele despre JONAS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.