EL-COM-TUR SRL
EL-COM-TUR SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Gheorgheni, Harghita, CUI 18499400. Cifră de afaceri 2025: 196.440 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 18499400
- Denumire
- EL-COM-TUR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|19|233|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.03.2006
- Sediu
- KOSSUTH LAJOS, nr. 222, Municipiul Gheorgheni, Harghita
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
Arată toate (14)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 196.440 lei (+503% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 43,8 mii lei · 2025 196,4 mii lei · maxim 2020 275,6 mii lei · minim 2016 22,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,4 mii lei · 2025 255 lei · maxim 2020 46,2 mii lei · minim 2018 −70,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 2 · maxim 2019 4 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 196.440 lei | 32.563 lei | 42.735 lei | 102.292 lei | 235.106 lei | 275.591 lei | 237.652 lei | 67.750 lei | 44.900 lei | 22.920 lei | 43.768 lei |
| Venituri totale | 206.440 lei | 169.480 lei | 152.735 lei | 187.042 lei | 244.356 lei | 295.841 lei | 271.402 lei | 67.750 lei | 44.900 lei | 22.920 lei | 63.246 lei |
| Cheltuieli totale | 204.221 lei | 162.554 lei | 148.955 lei | 176.323 lei | 235.204 lei | 243.150 lei | 268.359 lei | 137.719 lei | 77.215 lei | 54.672 lei | 60.533 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 255 lei | 5.500 lei | 2.253 lei | 9.096 lei | 6.047 lei | 46.165 lei | 513 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.393 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 70.647 lei | 32.764 lei | 32.086 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 255 lei | 5.500 lei | 2.253 lei | 9.096 lei | 6.047 lei | 46.165 lei | 513 lei | -70.647 lei | -32.764 lei | -32.086 lei | 1.393 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 747.795 lei | 731.080 lei | 763.480 lei | 726.732 lei | 664.250 lei | 713.568 lei | 503.324 lei | 552.023 lei | 542.392 lei | 573.323 lei | 620.639 lei |
| Datorii | 807.994 lei | 796.834 lei | 834.733 lei | 800.239 lei | 746.852 lei | 802.218 lei | 638.139 lei | 687.351 lei | 607.073 lei | 605.241 lei | 600.566 lei |
| Capitaluri proprii | -60.199 lei | -65.754 lei | -71.253 lei | -73.507 lei | -82.602 lei | -88.650 lei | -134.815 lei | -135.328 lei | -64.681 lei | -31.918 lei | 20.073 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este EL-COM-TUR SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, EL-COM-TUR SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul EL-COM-TUR SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Gheorgheni, județul Harghita (KOSSUTH LAJOS, nr. 222); numărul de înmatriculare e J|19|233|2006, din 20.03.2006.
Ce cifră de afaceri a avut EL-COM-TUR SRL în 2025?
196.440 lei, cu 503% peste 2024 (32.563 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 255 lei.
Câți salariați are EL-COM-TUR SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre EL-COM-TUR SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.