PLANNING & BUILDING NETWORKS S.R.L.
PLANNING & BUILDING NETWORKS S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Timișoara, Timiș, CUI 18482891. Cifră de afaceri 2024: 936.833 lei, 3 salariați. Date ONR
Registru
- CUI
- 18482891
- Denumire
- PLANNING & BUILDING NETWORKS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|3108|2019
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.08.2019
- Sediu
- ARADULUI, nr. 48A, SPATIUL NR.46, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg) · rev. 3
- 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg) · rev. 3
- 0710 Extracția minereurilor feroase · rev. 3
- 0721 Extracția minereurilor de uraniu și toriu · rev. 3
- 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase · rev. 3
Arată toate (55)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale · rev. 3
- 0892 Extracția turbei · rev. 3
- 0893 Extracția sării · rev. 3
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit · rev. 3
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații · rev. 3
- 6190 Alte activități de telecomunicații · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 936.833 lei (-90% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 132,2 mii lei · 2024 936,8 mii lei · maxim 2023 9 mil. lei · minim 2016 4,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,6 mii lei · 2024 11,1 mii lei · maxim 2022 2,1 mil. lei · minim 2018 −108,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2024 3 · maxim 2024 3 · minim 2016 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 936.833 lei | 8.976.929 lei | 4.579.396 lei | 1.573.421 lei | 740.910 lei | 155.000 lei | 57.240 lei | 51.000 lei | 4.167 lei | 132.192 lei |
| Venituri totale | 944.595 lei | 9.077.064 lei | 4.126.380 lei | 1.576.740 lei | 882.032 lei | 650.250 lei | -54.463 lei | 51.000 lei | 4.167 lei | 90.325 lei |
| Cheltuieli totale | 931.281 lei | 8.692.121 lei | 2.028.349 lei | 854.681 lei | 875.205 lei | 592.262 lei | 52.126 lei | 37.921 lei | 38.156 lei | 76.720 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 11.104 lei | 322.939 lei | 2.052.237 lei | 706.292 lei | 558 lei | 53.338 lei | 0 lei | 11.549 lei | 0 lei | 9.639 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 108.306 lei | 0 lei | 34.072 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 11.104 lei | 322.939 lei | 2.052.237 lei | 706.292 lei | 558 lei | 53.338 lei | -108.306 lei | 11.549 lei | -34.072 lei | 9.639 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 7.522.456 lei | 12.625.134 lei | 14.205.012 lei | 9.586.216 lei | 8.072.222 lei | 7.929.535 lei | 112.618 lei | 173.243 lei | 115.756 lei | 216.677 lei |
| Datorii | 4.985.682 lei | 10.054.464 lei | 7.428.379 lei | 4.487.240 lei | 3.679.538 lei | 3.537.409 lei | 152.311 lei | 104.631 lei | 58.693 lei | 125.542 lei |
| Capitaluri proprii | 2.536.774 lei | 2.570.670 lei | 2.247.731 lei | 720.494 lei | 14.202 lei | 13.644 lei | -39.693 lei | 68.612 lei | 57.063 lei | 91.135 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | — | — | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PLANNING & BUILDING NETWORKS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, PLANNING & BUILDING NETWORKS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PLANNING & BUILDING NETWORKS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Timișoara, județul Timiș (ARADULUI, nr. 48A, SPATIUL NR.46); numărul de înmatriculare e J|35|3108|2019, din 05.08.2019.
Ce cifră de afaceri a avut PLANNING & BUILDING NETWORKS S.R.L. în 2024?
936.833 lei, cu 90% sub 2023 (8.976.929 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 11.104 lei.
Câți salariați are PLANNING & BUILDING NETWORKS S.R.L.?
3 salariați în medie în 2024 (2 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PLANNING & BUILDING NETWORKS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.