COMPANIA DE PAZĂ R.O. SRL — dosare în instanță
Numele COMPANIA DE PAZĂ R.O. SRL apare în 59 dosare publice la 26 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 59
- Instanțe
- 26
- Primul dosar
- 02 august 2021
- Ultima activitate
- 31 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 30 din 59 dosare cu calitate cunoscută (51%)
Din registrul firmelor (CUI 18443671)
- CUI
- 18443671
- Denumire
- COMPANIA DE PAZA R.O SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|400|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.03.2006
- Sediu
- DOINEI, nr. 74 B, PARTER, Sat Fundeni, Comuna Dobroești, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
Arată toate (8)
- 8010 Activități de protecție și gardă · rev. 2
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 200.096.055 lei (+24% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 17,1 mil. lei · 2025 200,1 mil. lei · maxim 2025 200,1 mil. lei · minim 2015 17,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −2,6 mil. lei · 2025 580,4 mii lei · maxim 2024 11,9 mil. lei · minim 2021 −6,4 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 639 · 2025 2.730 · maxim 2025 2.730 · minim 2015 639.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 200.096.055 lei | 161.588.219 lei | 140.048.466 lei | 107.543.443 lei | 85.847.749 lei | 65.992.350 lei | 49.376.281 lei | 35.711.515 lei | 24.661.734 lei | 20.083.483 lei | 17.145.056 lei |
| Venituri totale | 200.176.145 lei | 161.591.298 lei | 140.064.635 lei | 107.521.810 lei | 85.851.165 lei | 66.380.373 lei | 49.398.115 lei | 35.740.157 lei | 24.690.829 lei | 20.086.163 lei | 17.185.464 lei |
| Cheltuieli totale | 199.191.575 lei | 147.716.460 lei | 130.469.418 lei | 106.172.772 lei | 92.125.310 lei | 65.672.303 lei | 47.714.910 lei | 34.246.400 lei | 23.608.983 lei | 19.262.065 lei | 19.778.571 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 580.368 lei | 11.939.142 lei | 8.003.032 lei | 1.063.360 lei | 0 lei | 405.697 lei | 1.455.193 lei | 1.493.757 lei | 1.081.846 lei | 824.098 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 6.380.490 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.593.107 lei |
| Rezultat net | 580.368 lei | 11.939.142 lei | 8.003.032 lei | 1.063.360 lei | -6.380.490 lei | 405.697 lei | 1.455.193 lei | 1.493.757 lei | 1.081.846 lei | 824.098 lei | -2.593.107 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 59.282.298 lei | 46.258.508 lei | 19.472.973 lei | 16.062.924 lei | 12.802.133 lei | 15.096.968 lei | 9.095.364 lei | 7.464.299 lei | 5.511.786 lei | 4.834.101 lei | 3.287.421 lei |
| Datorii | 44.839.484 lei | 32.206.146 lei | 17.359.754 lei | 21.952.736 lei | 19.755.306 lei | 15.669.651 lei | 10.021.209 lei | 9.845.337 lei | 9.427.380 lei | 9.831.541 lei | 9.108.959 lei |
| Capitaluri proprii | 14.442.814 lei | 14.052.362 lei | 2.113.219 lei | -5.889.812 lei | -6.953.173 lei | -572.683 lei | -925.845 lei | -2.381.038 lei | -3.915.594 lei | -4.997.440 lei | -5.821.538 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2.730 | 2.277 | — | 2.444 | 1.976 | 1.543 | 1.222 | 952 | 733 | 698 | 639 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 26 de instanțe în 17 județe
Cele mai multe la Judecătoria Sectorului 1 (6 · 10%). Primele 3 instanțe adună 25%; celelalte 23 de instanțe au între 1 și 4 dosare.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 30
- Pârât: 19
- Creditor: 7
- Petent: 2
- Chemat în garanţie: 1
Categorii de dosare
- Civil: 32
- Litigii de muncă: 16
- Litigii cu profesioniștii: 8
- Insolvență: 3
Stadii procesuale
- Fond: 59
Dosare pe ani
- 2021: 2
- 2023: 9
- 2024: 12
- 2025: 16
- 2026: 20
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 59 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7241/232/2025 | Judecătoria Găești | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 631/87/2023 | Tribunalul Ilfov | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 5010/86/2024 | Tribunalul Suceava | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 631/87/2023* | Tribunalul Ilfov | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 7538/330/2024 | Judecătoria Urziceni | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 2751/329/2025 | Judecătoria Turnu Măgurele | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 5317/292/2024 | Judecatoria ROSIORIDEVEDE | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 5556/292/2024 | Judecatoria ROSIORIDEVEDE | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 2783/93/2026 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5411/202/2023 | Judecătoria Călărași | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 5098/1748/2024 | Judecătoria Cornetu | Civil | Fond | Petent |
| 10004/1748/2024 | Judecătoria Cornetu | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 12821/1748/2024 | Judecătoria Cornetu | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 20777/1748/2024 | Judecătoria Cornetu | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 37092/3/2021 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 424/90/2023 | Tribunalul Vâlcea | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 1935/90/2023 | Tribunalul Vâlcea | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 1934/90/2023 | Tribunalul Vâlcea | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 12496/1748/2025 | Judecătoria Cornetu | Civil | Fond | Pârât |
| 14947/55/2025 | Judecătoria Arad | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 14660/55/2025 | Judecătoria Arad | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 1977/30/2023 | Tribunalul Timiș | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 3416/3/2025 | Tribunalul București | Civil | Fond | Chemat în garanţie |
| 28439/4/2026 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 36065/4/2026 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 30004/299/2023 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 26896/303/2024 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 36693/301/2026 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 10191/4/2025 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 14445/299/2025 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 35066/94/2024 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 537/86/2026 | Tribunalul Suceava | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 6086/232/2025 | Judecătoria Găești | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 847/104/2026 | Tribunalul Olt | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 611/85/2026 | Tribunalul Sibiu | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 1409/104/2026 | Tribunalul Olt | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 17007/200/2025 | Judecătoria Buzău | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
| 2481/212/2026 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 2860/120/2025 | Tribunalul Dâmbovița | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 2935/55/2026/a1 | Judecătoria Arad | Litigii cu profesioniștii | Fond | Petent |
| 37354/4/2025 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 3658/186/2025 | Judecatoria BECLEAN | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 1487/120/2026 | Tribunalul Dâmbovița | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 7321/245/2026 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 1418/94/2026 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 22531/3/2021 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1441/91/2026 | Tribunalul Vrancea | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 35207/301/2026 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 2935/55/2026 | Judecătoria Arad | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 2122/104/2026 | Tribunalul Olt | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare COMPANIA DE PAZĂ R.O. SRL?
COMPANIA DE PAZĂ R.O. SRL apare în 59 dosare publice la 26 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des COMPANIA DE PAZĂ R.O. SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (6), Judecătoria Cornetu (5) și Tribunalul Vâlcea (4).
În ce calitate apare cel mai des COMPANIA DE PAZĂ R.O. SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (30 din 59 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (32 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, creditor, petent și chemat în garanție?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Chemat în garanție: persoana chemată în proces de una dintre părți pentru a răspunde în locul ei sau alături de ea, dacă partea respectivă pierde procesul (acțiune în garanție).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 02 noiembrie 2026.