RONOSCA SRL — dosare în instanță
Numele RONOSCA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 21 martie 2023
- Ultima activitate
- 29 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 18286003)
- CUI
- 18286003
- Denumire
- RONOSCA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|34|30|2006
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.01.2006
- Sediu
- CĂLINEȘTI, Tarla 120, Parcela 1, Sat Călinești, Comuna Călinești, Teleorman
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
Arată toate (16)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a. · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.482.896 lei (+60% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1 mil. lei · 2025 3,5 mil. lei · maxim 2020 5,3 mil. lei · minim 2015 1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 26,5 mii lei · 2025 −436 lei · maxim 2020 2,7 mil. lei · minim 2018 −2,3 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2024 0 · maxim 2015 4 · minim 2024 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.482.896 lei | 2.175.405 lei | 3.718.608 lei | 4.690.165 lei | 4.690.371 lei | 5.281.056 lei | 2.138.124 lei | 1.295.008 lei | 2.108.835 lei | 2.433.207 lei | 1.014.074 lei |
| Venituri totale | 4.037.334 lei | 2.714.974 lei | 1.931.919 lei | 6.362.663 lei | 3.542.411 lei | 6.403.807 lei | 3.519.987 lei | 456.987 lei | 2.561.010 lei | 2.671.364 lei | 2.735.175 lei |
| Cheltuieli totale | 4.030.446 lei | 2.643.938 lei | 1.672.646 lei | 5.160.419 lei | 4.136.478 lei | 3.694.290 lei | 3.175.676 lei | 2.715.290 lei | 2.464.861 lei | 2.747.477 lei | 2.683.918 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 61.034 lei | 217.789 lei | 1.176.490 lei | 0 lei | 2.692.811 lei | 332.652 lei | 0 lei | 67.722 lei | 0 lei | 26.535 lei |
| Pierdere netă | 436 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 624.553 lei | 0 lei | 0 lei | 2.272.095 lei | 0 lei | 75.451 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -436 lei | 61.034 lei | 217.789 lei | 1.176.490 lei | -624.553 lei | 2.692.811 lei | 332.652 lei | -2.272.095 lei | 67.722 lei | -75.451 lei | 26.535 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 8.542.237 lei | 5.561.792 lei | 5.084.738 lei | 6.210.427 lei | 6.132.944 lei | 6.562.095 lei | 5.188.439 lei | 4.068.242 lei | 7.682.047 lei | 7.508.860 lei | 7.835.448 lei |
| Datorii | 4.584.956 lei | 1.579.698 lei | 2.829.241 lei | 4.172.719 lei | 2.722.752 lei | 2.527.350 lei | 4.094.035 lei | 3.050.202 lei | 4.240.927 lei | 3.963.030 lei | 4.018.238 lei |
| Capitaluri proprii | 3.957.281 lei | 3.982.094 lei | 2.255.497 lei | 2.037.708 lei | 3.406.281 lei | 4.030.834 lei | 1.094.404 lei | 1.018.040 lei | 3.365.060 lei | 3.297.338 lei | 3.372.789 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Roșiori de Vede (1 · 50%), apoi Tribunalul Teleorman (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Roșiori de Vede | Teleorman | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Teleorman | Teleorman | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1199/292/2023 | Judecatoria ROSIORIDEVEDE | Civil | Fond | Reclamant |
| 1748/87/2025 | Tribunalul Teleorman | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RONOSCA SRL?
RONOSCA SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 29 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des RONOSCA SRL?
Cel mai des la Tribunalul Teleorman (1) și Judecatoria ROSIORIDEVEDE (1).
În ce calitate apare cel mai des RONOSCA SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 31 octombrie 2026.