AGROMEC CENEI SA
AGROMEC CENEI SA: firmă în funcțiune din Sat Cenei, Comuna Cenei, Timiș, CUI 1827899. Cifră de afaceri 2025: 14.158.402 lei, 25 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 1827899
- Denumire
- AGROMEC CENEI SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|35|938|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.06.1991
- Sediu
- Str. PRINCIPALA, nr. 1, Sat Cenei, Comuna Cenei, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 0164 Pregătirea semințelor · rev. 2
- 0322 Acvacultura în ape dulci · rev. 2
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 2
Arată toate (12)
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 14.158.402 lei (+64% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6,8 mil. lei · 2025 14,2 mil. lei · maxim 2025 14,2 mil. lei · minim 2017 5,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 669,2 mii lei · 2025 336,6 mii lei · maxim 2022 3,4 mil. lei · minim 2024 −2,1 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 41 · 2025 25 · maxim 2015 41 · minim 2019 24.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 14.158.402 lei | 8.637.527 lei | 12.091.615 lei | 10.396.213 lei | 8.285.166 lei | 7.780.312 lei | 6.567.786 lei | 7.759.413 lei | 5.684.295 lei | 7.223.612 lei | 6.795.957 lei |
| Venituri totale | 15.589.259 lei | 11.081.771 lei | 14.702.708 lei | 16.284.350 lei | 11.519.272 lei | 9.536.853 lei | 8.857.405 lei | 10.172.834 lei | 8.211.747 lei | 9.737.673 lei | 8.583.256 lei |
| Cheltuieli totale | 15.250.189 lei | 13.143.745 lei | 12.847.776 lei | 12.841.997 lei | 9.376.325 lei | 8.098.692 lei | 8.169.930 lei | 7.569.633 lei | 7.195.672 lei | 7.780.651 lei | 7.807.508 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 336.637 lei | 0 lei | 1.684.993 lei | 3.376.599 lei | 1.875.304 lei | 1.427.342 lei | 591.300 lei | 2.440.944 lei | 853.517 lei | 1.675.794 lei | 669.196 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 2.061.974 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 336.637 lei | -2.061.974 lei | 1.684.993 lei | 3.376.599 lei | 1.875.304 lei | 1.427.342 lei | 591.300 lei | 2.440.944 lei | 853.517 lei | 1.675.794 lei | 669.196 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 32.042.429 lei | 33.580.190 lei | 35.087.749 lei | 31.469.743 lei | 30.930.256 lei | 25.628.242 lei | 23.983.529 lei | 22.987.045 lei | 20.288.143 lei | 20.226.738 lei | 19.186.380 lei |
| Datorii | 5.593.809 lei | 7.449.754 lei | 6.877.155 lei | 4.925.689 lei | 7.241.694 lei | 3.796.531 lei | 3.965.956 lei | 2.776.686 lei | 2.019.031 lei | 2.191.135 lei | 2.445.477 lei |
| Capitaluri proprii | 26.191.815 lei | 25.855.178 lei | 27.916.883 lei | 26.231.890 lei | 23.357.945 lei | 21.482.641 lei | 19.650.050 lei | 19.824.383 lei | 17.864.683 lei | 17.612.721 lei | 16.297.860 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 25 | 26 | 26 | 25 | 24 | 24 | 24 | 28 | 33 | 40 | 41 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este AGROMEC CENEI SA activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, AGROMEC CENEI SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AGROMEC CENEI SA?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Cenei, Comuna Cenei, județul Timiș (Str. PRINCIPALA, nr. 1); numărul de înmatriculare e J|35|938|1991, din 13.06.1991.
Ce cifră de afaceri a avut AGROMEC CENEI SA în 2025?
14.158.402 lei, cu 64% peste 2024 (8.637.527 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 336.637 lei.
Câți salariați are AGROMEC CENEI SA?
25 salariați în medie în 2025 (26 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AGROMEC CENEI SA?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.