COMPACO ART CONSTRUCT SRL — dosare în instanță
Numele COMPACO ART CONSTRUCT SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 26 ianuarie 2026
- Ultima activitate
- 10 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 18174140)
- CUI
- 18174140
- Denumire
- COMPACO ART CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|20107|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.11.2005
- Sediu
- Str. LIMPEJOAREI, nr. 6, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
Arată toate (24)
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 2433 Producția de profile obținute la rece · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3900 Activități și servicii de decontaminare · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 78.168.438 lei (+86% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,4 mil. lei · 2025 78,2 mil. lei · maxim 2025 78,2 mil. lei · minim 2015 2,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −47,9 mii lei · 2025 525,5 mii lei · maxim 2023 3,9 mil. lei · minim 2015 −47,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 27 · 2025 142 · maxim 2025 142 · minim 2015 27.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 78.168.438 lei | 42.059.940 lei | 37.892.625 lei | 38.881.636 lei | 14.845.713 lei | 15.336.827 lei | 12.016.276 lei | 18.385.487 lei | 23.583.645 lei | 5.074.216 lei | 2.432.623 lei |
| Venituri totale | 74.534.293 lei | 48.053.765 lei | 37.892.922 lei | 38.885.763 lei | 14.905.488 lei | 15.345.255 lei | 12.025.323 lei | 18.385.812 lei | 23.584.575 lei | 5.077.972 lei | 2.432.815 lei |
| Cheltuieli totale | 73.876.068 lei | 47.830.683 lei | 33.288.447 lei | 34.410.710 lei | 13.534.670 lei | 11.532.487 lei | 9.915.000 lei | 15.972.760 lei | 20.616.204 lei | 4.903.262 lei | 2.476.560 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 525.536 lei | 166.904 lei | 3.886.790 lei | 3.800.879 lei | 1.160.194 lei | 3.252.376 lei | 1.793.600 lei | 2.083.603 lei | 2.526.262 lei | 155.896 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 47.914 lei |
| Rezultat net | 525.536 lei | 166.904 lei | 3.886.790 lei | 3.800.879 lei | 1.160.194 lei | 3.252.376 lei | 1.793.600 lei | 2.083.603 lei | 2.526.262 lei | 155.896 lei | -47.914 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 14.652.999 lei | 16.099.328 lei | 8.233.796 lei | 9.979.260 lei | 7.310.245 lei | 4.192.322 lei | 3.689.057 lei | 3.353.169 lei | 6.846.802 lei | 998.859 lei | 943.006 lei |
| Datorii | 12.808.713 lei | 11.969.467 lei | 3.991.081 lei | 5.708.413 lei | 5.680.082 lei | 470.127 lei | 1.425.638 lei | 799.747 lei | 3.850.721 lei | 421.058 lei | 521.101 lei |
| Capitaluri proprii | 1.844.286 lei | 4.129.861 lei | 4.242.715 lei | 4.270.847 lei | 1.630.163 lei | 3.722.195 lei | 2.263.419 lei | 2.553.422 lei | 2.996.081 lei | 577.801 lei | 421.905 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 142 | 82 | 62 | 81 | 45 | 53 | 41 | 38 | 40 | 41 | 27 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Tribunalul București (2). Un dosar e la Judecătoria Sectorului 1.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul București | București | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Debitor: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Insolvență: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 6798/3/2026 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 2719/299/2026 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Civil | Fond | Pârât |
| 9246/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare COMPACO ART CONSTRUCT SRL?
COMPACO ART CONSTRUCT SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des COMPACO ART CONSTRUCT SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (2) și Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des COMPACO ART CONSTRUCT SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, debitor și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.