FRANCK SRL — dosare în instanță

Numele FRANCK SRL apare în 9 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

Dosare publice
9
Instanțe
6
Primul dosar
16 octombrie 2009
Ultima activitate
10 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 4 din 9 dosare cu calitate cunoscută (44%)

Din registrul firmelor (CUI 1815380)

CUI
1815380
Denumire
FRANCK SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|35|455|1991
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
25.04.1991
Sediu
Calea SAGULUI, nr. 136, Municipiul Timișoara, Timiș
Activități autorizate (CAEN)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
Arată toate (15)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 31.116.711 lei (-11% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 32,9 mil. lei · 2025 31,1 mil. lei · maxim 2021 37,2 mil. lei · minim 2025 31,1 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 1,9 mil. lei · 2025 609,2 mii lei · maxim 2022 1,9 mil. lei · minim 2025 609,2 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 62 · 2025 43 · maxim 2017 64 · minim 2025 43.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă31.116.711 lei34.953.349 lei35.200.995 lei36.363.567 lei37.209.202 lei31.248.371 lei31.956.943 lei33.273.660 lei34.119.138 lei35.685.412 lei32.942.710 lei
Venituri totale31.947.988 lei35.752.267 lei36.194.799 lei37.574.033 lei38.197.752 lei32.897.322 lei33.530.518 lei35.010.519 lei35.840.749 lei37.248.626 lei35.494.060 lei
Cheltuieli totale31.219.929 lei34.981.355 lei34.987.303 lei35.371.927 lei36.010.834 lei31.590.651 lei32.691.428 lei34.132.579 lei34.523.372 lei35.401.626 lei33.333.848 lei
Rezultat
Profit net609.182 lei650.737 lei1.041.854 lei1.895.609 lei1.854.655 lei1.118.310 lei707.385 lei735.646 lei1.137.311 lei1.577.664 lei1.850.657 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net609.182 lei650.737 lei1.041.854 lei1.895.609 lei1.854.655 lei1.118.310 lei707.385 lei735.646 lei1.137.311 lei1.577.664 lei1.850.657 lei
Bilanț
Active totale31.931.538 lei31.747.981 lei30.567.479 lei32.322.701 lei30.514.208 lei29.081.706 lei29.159.288 lei28.085.375 lei27.309.416 lei27.386.951 lei26.344.569 lei
Datorii6.300.774 lei6.730.866 lei6.201.549 lei8.996.516 lei9.054.537 lei8.369.377 lei8.873.193 lei7.730.142 lei6.591.058 lei6.216.553 lei4.682.438 lei
Capitaluri proprii25.625.849 lei25.016.667 lei24.365.930 lei23.324.076 lei21.428.467 lei20.692.122 lei20.281.197 lei20.309.458 lei20.711.123 lei21.151.476 lei21.634.995 lei
Oameni
Număr mediu de salariați4346495052535464646162

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 4
  • Reclamant: 2
  • Recurent reclamant: 2
  • Intimat: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 4
  • Contencios administrativ: 3
  • Litigii cu profesioniștii: 1
  • Penal: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 7
  • Recurs: 2

Dosare pe ani

  • 2009: 1
  • 2011: 1
  • 2020: 1
  • 2023: 1
  • 2025: 2
  • 2026: 3

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 9 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
2683/97/2025Tribunalul HunedoaraInsolvență / falimentFondCreditor
1574/30/2025/a1Curtea de Apel TimișoaraContencios administrativ și fiscalRecursRecurent reclamant
1574/30/2025Curtea de Apel TimișoaraContencios administrativ și fiscalRecursRecurent reclamant
14923/55/2026Judecătoria AradLitigii cu profesioniștiiFondReclamant
5972/100/2009Tribunalul MaramureșInsolvență / falimentFondCreditor
1180/97/2020Tribunalul HunedoaraInsolvență / falimentFondCreditor
8625/30/2011Tribunalul TimișInsolvență / falimentFondCreditor
11829/4/2023Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTIPenalFondIntimat
4162/30/2025Tribunalul TimișContencios administrativ și fiscalFondReclamant

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare FRANCK SRL?

FRANCK SRL apare în 9 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des FRANCK SRL?

Cel mai des la Tribunalul Hunedoara (2), Tribunalul Timiș (2) și Curtea de Apel Timișoara (2).

În ce calitate apare cel mai des FRANCK SRL?

Cel mai des ca creditor (4 din 9 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor, reclamant, recurent și intimat?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.