G.P. & COMPANY SA

G.P. & COMPANY SA: firmă în funcțiune din Municipiul Timișoara, Timiș, CUI 1812502. Cifră de afaceri 2025: 4.762.728 lei, 23 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
1812502
Denumire
G.P. & COMPANY SA
Formă juridică
societate pe acțiuni
Număr de înmatriculare
J|35|26|1991
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
31.01.1991
Sediu
STAN VIDRIGHIN, nr. 14A, Municipiul Timișoara, Timiș
Activități autorizate (CAEN)
  • 1320 Producția de țesături · rev. 3
  • 1330 Finisarea materialelor textile · rev. 3
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 3
  • 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament · rev. 3
  • 1520 Fabricarea încălțămintei · rev. 3
  • 2894 Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei · rev. 3
Arată toate (19)
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
16.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.762.728 lei (+13% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,2 mil. lei · 2025 4,8 mil. lei · maxim 2025 4,8 mil. lei · minim 2020 2,1 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 −640,4 mii lei · 2025 231,1 mii lei · maxim 2024 385 mii lei · minim 2016 −1 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 61 · 2025 23 · maxim 2015 61 · minim 2023 16.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă4.762.728 lei4.211.814 lei3.264.859 lei3.031.729 lei2.247.650 lei2.063.282 lei2.835.451 lei2.991.633 lei3.081.534 lei4.073.342 lei4.209.574 lei
Venituri totale4.854.675 lei4.727.174 lei3.549.811 lei3.584.829 lei2.684.097 lei2.675.877 lei3.640.264 lei3.584.329 lei3.499.470 lei4.259.524 lei4.736.818 lei
Cheltuieli totale4.572.280 lei4.307.357 lei3.425.989 lei3.578.395 lei2.495.131 lei2.668.042 lei3.505.675 lei3.386.198 lei3.710.195 lei5.307.529 lei5.377.251 lei
Rezultat
Profit net231.080 lei385.003 lei123.822 lei6.434 lei188.966 lei7.835 lei134.589 lei190.345 lei0 lei0 lei0 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei210.725 lei1.048.005 lei640.433 lei
Rezultat net231.080 lei385.003 lei123.822 lei6.434 lei188.966 lei7.835 lei134.589 lei190.345 lei-210.725 lei-1.048.005 lei-640.433 lei
Bilanț
Active totale2.564.489 lei2.629.231 lei2.182.156 lei1.930.921 lei1.938.718 lei2.089.327 lei2.509.330 lei2.522.212 lei2.378.048 lei2.803.167 lei4.709.510 lei
Datorii761.705 lei1.057.527 lei995.455 lei868.042 lei882.273 lei1.221.847 lei1.273.800 lei1.421.272 lei1.467.453 lei1.681.846 lei2.540.184 lei
Capitaluri proprii1.802.784 lei1.571.704 lei1.186.701 lei1.062.879 lei1.056.445 lei867.480 lei1.235.530 lei1.100.940 lei910.595 lei1.121.321 lei2.169.326 lei
Oameni
Număr mediu de salariați2321161820202932364161

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este G.P. & COMPANY SA activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, G.P. & COMPANY SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul G.P. & COMPANY SA?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Timișoara, județul Timiș (STAN VIDRIGHIN, nr. 14A); numărul de înmatriculare e J|35|26|1991, din 31.01.1991.

Ce cifră de afaceri a avut G.P. & COMPANY SA în 2025?

4.762.728 lei, cu 13% peste 2024 (4.211.814 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 231.080 lei.

Câți salariați are G.P. & COMPANY SA?

23 salariați în medie în 2025 (21 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre G.P. & COMPANY SA?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.