D & C COMPANY SRL
D & C COMPANY SRL: firmă în funcțiune din Sat Iazu, Comuna Scînteia, Ialomița, CUI 18080550. Cifră de afaceri 2025: 1.222.419 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, A
Registru
- CUI
- 18080550
- Denumire
- D & C COMPANY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|21|536|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.10.2005
- Sediu
- CONCESIUNILOR, nr. 1bis, Sat Iazu, Comuna Scînteia, Ialomița
- Activități autorizate (CAEN)
- 5121 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor și furajelor · rev. 1
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.222.419 lei (+65% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 55,4 mii lei · 2025 1,2 mil. lei · maxim 2021 2,4 mil. lei · minim 2016 20,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −1,1 mii lei · 2025 389,9 mii lei · maxim 2021 1,5 mil. lei · minim 2020 −36,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 1 · 2025 2 · maxim 2022 5 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.222.419 lei | 739.974 lei | 948.581 lei | 1.787.914 lei | 2.372.885 lei | 359.302 lei | 1.279.744 lei | 569.047 lei | 410.084 lei | 20.752 lei | 55.353 lei |
| Venituri totale | 1.715.378 lei | 1.651.889 lei | 1.274.733 lei | 2.424.343 lei | 2.835.258 lei | 890.925 lei | 1.461.936 lei | 1.164.526 lei | 410.084 lei | 28.266 lei | 236.616 lei |
| Cheltuieli totale | 1.287.455 lei | 1.509.177 lei | 1.216.614 lei | 1.673.191 lei | 1.285.703 lei | 923.977 lei | 862.442 lei | 932.929 lei | 49.475 lei | 61.748 lei | 230.326 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 389.933 lei | 106.347 lei | 48.964 lei | 733.558 lei | 1.526.191 lei | 0 lei | 586.666 lei | 225.616 lei | 348.306 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 36.879 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 34.330 lei | 1.119 lei |
| Rezultat net | 389.933 lei | 106.347 lei | 48.964 lei | 733.558 lei | 1.526.191 lei | -36.879 lei | 586.666 lei | 225.616 lei | 348.306 lei | -34.330 lei | -1.119 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.855.781 lei | 1.771.052 lei | 2.003.149 lei | 2.140.904 lei | 2.526.549 lei | 1.762.270 lei | 1.358.255 lei | 758.071 lei | 262.596 lei | 277.168 lei | 308.867 lei |
| Datorii | 1.465.608 lei | 1.585.443 lei | 1.220.387 lei | 1.407.106 lei | 1.036.997 lei | 1.798.909 lei | 771.349 lei | 532.255 lei | 235.747 lei | 598.624 lei | 595.994 lei |
| Capitaluri proprii | 390.173 lei | 185.609 lei | 782.762 lei | 733.798 lei | 1.489.552 lei | -36.639 lei | 586.906 lei | 225.816 lei | 26.849 lei | -321.456 lei | -287.127 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 5 | 5 | 4 | 3 | 1 | 1 | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este D & C COMPANY SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, D & C COMPANY SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul D & C COMPANY SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Iazu, Comuna Scînteia, județul Ialomița (CONCESIUNILOR, nr. 1bis); numărul de înmatriculare e J|21|536|2005, din 27.10.2005.
Ce cifră de afaceri a avut D & C COMPANY SRL în 2025?
1.222.419 lei, cu 65% peste 2024 (739.974 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 389.933 lei.
Câți salariați are D & C COMPANY SRL?
2 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre D & C COMPANY SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.