LANFIX COMPUTERS SRL
LANFIX COMPUTERS SRL: firmă în funcțiune din Sat Ploieștiori, Comuna Blejoi, Prahova, CUI 18034480. Cifră de afaceri 2025: 390.540 lei, 1 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 18034480
- Denumire
- LANFIX COMPUTERS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|2139|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 12.10.2005
- Sediu
- Diamantului, nr. 7B, Sat Ploieștiori, Comuna Blejoi, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
Arată toate (13)
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 390.540 lei (+26% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 649,4 mii lei · 2025 390,5 mii lei · maxim 2015 649,4 mii lei · minim 2019 102,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 33,3 mii lei · 2025 113,9 mii lei · maxim 2023 153,2 mii lei · minim 2019 −4,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 390.540 lei | 309.108 lei | 331.151 lei | 234.525 lei | 199.981 lei | 112.651 lei | 102.626 lei | 131.888 lei | 159.671 lei | 524.093 lei | 649.364 lei |
| Venituri totale | 391.547 lei | 309.446 lei | 331.245 lei | 234.685 lei | 205.154 lei | 114.030 lei | 104.941 lei | 145.493 lei | 174.331 lei | 555.993 lei | 653.053 lei |
| Cheltuieli totale | 270.907 lei | 226.952 lei | 175.157 lei | 184.284 lei | 140.043 lei | 110.249 lei | 107.970 lei | 141.258 lei | 169.105 lei | 492.977 lei | 605.044 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 113.890 lei | 79.011 lei | 153.173 lei | 48.102 lei | 63.245 lei | 2.725 lei | 0 lei | 2.781 lei | 2.990 lei | 49.086 lei | 33.271 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 4.079 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 113.890 lei | 79.011 lei | 153.173 lei | 48.102 lei | 63.245 lei | 2.725 lei | -4.079 lei | 2.781 lei | 2.990 lei | 49.086 lei | 33.271 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 225.566 lei | 161.632 lei | 188.667 lei | 184.024 lei | 102.484 lei | 53.829 lei | 30.790 lei | 54.855 lei | 58.492 lei | 196.209 lei | 209.426 lei |
| Datorii | 66.402 lei | 37.526 lei | 21.572 lei | 133.402 lei | 15.110 lei | 29.700 lei | 9.386 lei | 16.166 lei | 17.324 lei | 109.243 lei | 36.903 lei |
| Capitaluri proprii | 159.164 lei | 124.106 lei | 167.095 lei | 50.622 lei | 87.374 lei | 24.129 lei | 21.404 lei | 38.689 lei | 41.168 lei | 86.966 lei | 172.523 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este LANFIX COMPUTERS SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, LANFIX COMPUTERS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul LANFIX COMPUTERS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Ploieștiori, Comuna Blejoi, județul Prahova (Diamantului, nr. 7B); numărul de înmatriculare e J|29|2139|2005, din 12.10.2005.
Ce cifră de afaceri a avut LANFIX COMPUTERS SRL în 2025?
390.540 lei, cu 26% peste 2024 (309.108 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 113.890 lei.
Câți salariați are LANFIX COMPUTERS SRL?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre LANFIX COMPUTERS SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.