HOSUS TURISM SRL
HOSUS TURISM SRL: firmă în funcțiune din Sat Mărisel, Comuna Mărisel, Cluj, CUI 18022567. Cifră de afaceri 2025: 2.271.244 lei, 8 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 18022567
- Denumire
- HOSUS TURISM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|3584|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.10.2005
- Sediu
- Str. PrincipalĂ, nr. 375G, Sat Mărisel, Comuna Mărisel, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 3
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume · rev. 3
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
Arată toate (36)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 7911 Activități ale agențiilor turistice · rev. 3
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 3
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.271.244 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 527,8 mii lei · 2025 2,3 mil. lei · maxim 2024 2,5 mil. lei · minim 2015 527,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 80,6 mii lei · 2025 309,5 mii lei · maxim 2021 1 mil. lei · minim 2016 62,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 8 · maxim 2021 9 · minim 2020 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.271.244 lei | 2.468.576 lei | 2.312.431 lei | 2.114.480 lei | 2.205.511 lei | 1.650.985 lei | 986.912 lei | 768.994 lei | 639.631 lei | 578.651 lei | 527.790 lei |
| Venituri totale | 2.374.546 lei | 2.284.845 lei | 2.439.840 lei | 2.217.101 lei | 2.360.826 lei | 1.842.240 lei | 1.065.885 lei | 760.154 lei | 711.167 lei | 649.584 lei | 575.088 lei |
| Cheltuieli totale | 2.014.624 lei | 2.080.328 lei | 1.688.178 lei | 1.374.272 lei | 1.310.775 lei | 1.027.336 lei | 733.304 lei | 526.760 lei | 615.236 lei | 573.787 lei | 474.700 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 309.516 lei | 141.393 lei | 734.923 lei | 825.828 lei | 1.032.361 lei | 803.381 lei | 323.668 lei | 226.660 lei | 90.416 lei | 62.434 lei | 80.557 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 309.516 lei | 141.393 lei | 734.923 lei | 825.828 lei | 1.032.361 lei | 803.381 lei | 323.668 lei | 226.660 lei | 90.416 lei | 62.434 lei | 80.557 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.258.870 lei | 2.150.049 lei | 2.555.053 lei | 2.118.708 lei | 3.235.537 lei | 2.337.602 lei | 1.725.462 lei | 1.333.953 lei | 863.989 lei | 871.589 lei | 646.120 lei |
| Datorii | 1.446.407 lei | 1.568.852 lei | 1.427.947 lei | 1.105.118 lei | 2.015.412 lei | 1.180.009 lei | 1.238.717 lei | 1.066.041 lei | 913.187 lei | 1.023.264 lei | 956.440 lei |
| Capitaluri proprii | 778.671 lei | 529.155 lei | 1.056.814 lei | 1.013.590 lei | 1.220.125 lei | 1.090.331 lei | 284.960 lei | -1.134 lei | -326.795 lei | -437.913 lei | -605.321 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 | 6 | 7 | 8 | 7 | 7 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este HOSUS TURISM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, HOSUS TURISM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul HOSUS TURISM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Mărisel, Comuna Mărisel, județul Cluj (Str. PrincipalĂ, nr. 375G); numărul de înmatriculare e J|12|3584|2005, din 07.10.2005.
Ce cifră de afaceri a avut HOSUS TURISM SRL în 2025?
2.271.244 lei, cu 8% sub 2024 (2.468.576 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 309.516 lei.
Câți salariați are HOSUS TURISM SRL?
8 salariați în medie în 2025 (9 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre HOSUS TURISM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.