CONTROL POINT SRL — dosare în instanță
Numele CONTROL POINT SRL apare în 14 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 14
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 10 noiembrie 2016
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 14 din 14 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 17987306)
- CUI
- 17987306
- Denumire
- CONTROL POINT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1230|2009
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.08.2009
- Sediu
- ECATERINA TEODOROIU, nr. 44, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
Arată toate (19)
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.617.703 lei (+165% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,8 mil. lei · 2025 3,6 mil. lei · maxim 2019 6,4 mil. lei · minim 2024 1,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 610,5 mii lei · 2025 681,4 mii lei · maxim 2023 1,2 mil. lei · minim 2020 −435,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2025 6 · maxim 2019 21 · minim 2025 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.617.703 lei | 1.364.857 lei | 4.756.206 lei | 3.896.160 lei | 1.968.654 lei | 1.954.913 lei | 6.416.736 lei | 5.265.713 lei | 2.525.512 lei | 2.776.856 lei | 1.826.663 lei |
| Venituri totale | 4.058.344 lei | 2.479.452 lei | 4.756.297 lei | 4.070.409 lei | 1.859.572 lei | 2.101.117 lei | 6.608.820 lei | 5.231.122 lei | 2.615.685 lei | 2.765.674 lei | 1.876.594 lei |
| Cheltuieli totale | 3.309.823 lei | 2.852.452 lei | 3.440.904 lei | 3.491.266 lei | 1.735.397 lei | 2.536.888 lei | 6.143.388 lei | 3.918.233 lei | 1.976.931 lei | 2.250.290 lei | 1.160.104 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 681.391 lei | 0 lei | 1.176.697 lei | 540.890 lei | 104.873 lei | 0 lei | 299.780 lei | 1.175.414 lei | 533.147 lei | 441.403 lei | 610.511 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 373.000 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 435.771 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 681.391 lei | -373.000 lei | 1.176.697 lei | 540.890 lei | 104.873 lei | -435.771 lei | 299.780 lei | 1.175.414 lei | 533.147 lei | 441.403 lei | 610.511 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.154.707 lei | 3.855.621 lei | 4.828.246 lei | 5.054.668 lei | 4.125.914 lei | 4.233.035 lei | 5.017.332 lei | 5.165.526 lei | 2.043.308 lei | 1.705.968 lei | 2.020.228 lei |
| Datorii | 3.115.528 lei | 2.497.833 lei | 3.097.458 lei | 4.500.577 lei | 2.867.552 lei | 3.079.546 lei | 3.428.071 lei | 3.065.519 lei | 1.055.557 lei | 1.251.364 lei | 683.607 lei |
| Capitaluri proprii | 2.039.179 lei | 1.357.788 lei | 1.730.788 lei | 554.091 lei | 1.258.362 lei | 1.153.489 lei | 1.589.261 lei | 2.100.007 lei | 987.751 lei | 454.604 lei | 1.336.621 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 7 | 8 | 10 | 13 | 21 | 18 | 14 | 10 | 12 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 14
Categorii de dosare
- Insolvență: 14
Stadii procesuale
- Fond: 8
- Apel: 5
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2016: 1
- 2023: 3
- 2024: 3
- 2025: 6
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 14 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5075/97/2016/a74 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5075/97/2016/a75 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5075/97/2016/a55 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 5075/97/2016/a65 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 5075/97/2016/a66 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 5075/97/2016/a70 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 5075/97/2016/a71 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 5075/97/2016 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5075/97/2016/a49 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5075/97/2016/a58 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5075/97/2016/A65* | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5075/97/2016/a72 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5075/97/2016/a73 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5075/97/2016/a66.1 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Recurs | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CONTROL POINT SRL?
CONTROL POINT SRL apare în 14 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CONTROL POINT SRL?
Cel mai des la Tribunalul Hunedoara (8) și Curtea de Apel Alba Iulia (6).
În ce calitate apare cel mai des CONTROL POINT SRL?
Cel mai des ca creditor (14 din 14 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (14 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.