BETASIL SRL — dosare în instanță

Numele BETASIL SRL apare în 13 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

Dosare publice
13
Instanțe
7
Primul dosar
19 martie 2020
Ultima activitate
10 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 4 din 13 dosare cu calitate cunoscută (31%)

Din registrul firmelor (CUI 17855216)

CUI
17855216
Denumire
BETASIL SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|30|893|2005
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
09.08.2005
Sediu
nr. 110, Sat Prilog, Comuna Orașu Nou, Satu Mare
Activități autorizate (CAEN)
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 3
  • 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
Arată toate (40)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
  • 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
  • 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 32.291.420 lei (+198% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 24,7 mil. lei · 2025 32,3 mil. lei · maxim 2020 78,3 mil. lei · minim 2023 3,1 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 1,3 mil. lei · 2025 6,6 mil. lei · maxim 2021 8 mil. lei · minim 2019 51,7 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 21 · 2025 42 · maxim 2019 65 · minim 2016 11.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă32.291.420 lei10.826.800 lei3.073.486 lei23.858.411 lei39.397.152 lei78.307.599 lei14.982.423 lei6.715.396 lei53.196.979 lei19.328.865 lei24.672.036 lei
Venituri totale31.226.738 lei13.267.858 lei3.203.197 lei20.914.748 lei34.876.698 lei89.357.873 lei16.954.031 lei9.713.558 lei46.126.626 lei24.388.416 lei24.037.218 lei
Cheltuieli totale23.803.572 lei7.738.204 lei3.095.964 lei14.946.117 lei25.527.950 lei86.588.598 lei16.869.941 lei8.749.008 lei41.908.750 lei22.597.164 lei22.535.250 lei
Rezultat
Profit net6.569.838 lei4.668.774 lei79.567 lei5.148.169 lei8.040.881 lei2.357.929 lei51.693 lei831.331 lei3.589.298 lei1.504.639 lei1.281.155 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net6.569.838 lei4.668.774 lei79.567 lei5.148.169 lei8.040.881 lei2.357.929 lei51.693 lei831.331 lei3.589.298 lei1.504.639 lei1.281.155 lei
Bilanț
Active totale41.329.395 lei29.305.273 lei38.905.068 lei37.591.379 lei33.560.002 lei37.872.590 lei73.479.504 lei47.781.560 lei26.939.075 lei37.625.200 lei29.909.572 lei
Datorii12.995.209 lei7.528.814 lei21.451.556 lei20.108.738 lei21.225.530 lei33.578.999 lei67.351.896 lei41.636.291 lei21.645.137 lei35.920.560 lei27.430.183 lei
Capitaluri proprii28.334.186 lei21.776.459 lei17.453.512 lei17.482.641 lei12.334.472 lei4.293.591 lei6.127.608 lei6.145.269 lei5.293.938 lei1.704.640 lei2.479.389 lei
Oameni
Număr mediu de salariați4225132833516534241121

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Pârât: 4
  • Intimat: 2
  • Intimat Terţ poprit: 2
  • Creditor: 1
  • Intervenient: 1
  • Intimat Pârât: 1
  • Petent: 1
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 7
  • Litigii cu profesioniștii: 3
  • Contencios administrativ: 2
  • Insolvență: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 7
  • Apel: 6

Dosare pe ani

  • 2020: 1
  • 2022: 1
  • 2023: 3
  • 2024: 1
  • 2025: 3
  • 2026: 4

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 13 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
1505/337/2025Tribunalul Comercial CLUJLitigii cu profesioniștiiApelIntimat
20712/211/2023*Judecătoria Cluj-NapocaCivilFondPârât Pârât
17477/271/2025Judecătoria OradeaLitigii cu profesioniștiiFondPârât
20712/211/2023*/a1Judecătoria Cluj-NapocaCivilFondPârât Pârât
21342/211/2022Tribunalul ClujContencios administrativ și fiscalApelIntimat
3566/111/2026Tribunalul BihorContencios administrativ și fiscalFondPârât
2669/182/2020Judecătoria Baia MareCivilFondPetent
1101/1285/2022Tribunalul Comercial CLUJInsolvență / falimentFondCreditor
20712/211/2023Tribunalul ClujCivilApelIntimat Pârât
132/266/2023Tribunalul Satu MareLitigii cu profesioniștiiFondReclamant
6494/296/2022Tribunalul Satu MareCivilApelIntervenient
297/296/2025Tribunalul Satu MareCivilApelIntimat Terţ poprit
297/296/2025**Tribunalul Satu MareCivilApelIntimat Terţ poprit

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare BETASIL SRL?

BETASIL SRL apare în 13 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des BETASIL SRL?

Cel mai des la Tribunalul Satu Mare (4), Tribunalul Cluj (2) și Tribunalul Comercial CLUJ (2).

În ce calitate apare cel mai des BETASIL SRL?

Cel mai des ca pârât (4 din 13 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (7 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât, intimat, creditor, intervenient, petent și reclamant?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 12 octombrie 2026.