CRILOVIC SRL — dosare în instanță

Numele CRILOVIC SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 05 octombrie 2026.

Dosare publice
4
Instanțe
3
Primul dosar
03 aprilie 2025
Ultima activitate
05 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 3 din 4 dosare cu calitate cunoscută (75%)

Din registrul firmelor (CUI 17845000)

CUI
17845000
Denumire
CRILOVIC SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|37|567|2005
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
02.08.2005
Sediu
PETRU RAREȘ, nr. 33, Municipiul Vaslui, Vaslui
Activități autorizate (CAEN)
  • 1310 Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile · rev. 3
  • 1320 Producția de țesături · rev. 3
  • 1330 Finisarea materialelor textile · rev. 3
  • 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare · rev. 3
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) · rev. 3
  • 1393 Fabricarea de covoare și mochete · rev. 3
Arată toate (22)
  • 1395 Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte · rev. 3
  • 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile · rev. 3
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 3
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare · rev. 3
  • 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · rev. 3
  • 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp · rev. 3
  • 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru · rev. 3
  • 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană · rev. 3
  • 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. · rev. 3
  • 1511 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor · rev. 3
  • 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament · rev. 3
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
  • 9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 304.115 lei (+12% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 196,4 mii lei · 2025 304,1 mii lei · maxim 2025 304,1 mii lei · minim 2021 155,9 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 9,7 mii lei · 2025 1,1 mii lei · maxim 2020 35,4 mii lei · minim 2018 −59,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2020 6 · maxim 2018 9 · minim 2015 5.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă304.115 lei271.200 lei297.775 lei297.789 lei155.932 lei299.300 lei287.450 lei264.739 lei218.760 lei216.428 lei196.415 lei
Venituri totale324.988 lei299.300 lei297.781 lei297.994 lei159.782 lei303.146 lei291.950 lei264.739 lei218.763 lei216.436 lei215.415 lei
Cheltuieli totale323.728 lei282.086 lei289.970 lei280.292 lei131.899 lei264.724 lei271.921 lei321.965 lei275.708 lei271.615 lei199.209 lei
Rezultat
Profit net1.058 lei14.521 lei4.832 lei14.723 lei26.299 lei35.428 lei17.109 lei0 lei0 lei0 lei9.741 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei59.873 lei59.141 lei57.393 lei0 lei
Rezultat net1.058 lei14.521 lei4.832 lei14.723 lei26.299 lei35.428 lei17.109 lei-59.873 lei-59.141 lei-57.393 lei9.741 lei
Bilanț
Active totale323.123 lei344.485 lei343.479 lei297.805 lei270.515 lei199.695 lei200.111 lei177.823 lei196.554 lei225.892 lei301.958 lei
Datorii92.143 lei114.563 lei128.078 lei87.236 lei74.669 lei30.148 lei365.792 lei360.613 lei319.471 lei289.668 lei308.341 lei
Capitaluri proprii230.980 lei229.922 lei215.401 lei210.569 lei195.846 lei169.547 lei-165.681 lei-182.790 lei-122.917 lei-63.776 lei-6.383 lei
Oameni
Număr mediu de salariați—————699765

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Pârât: 3
  • Apelant: 1

Categorii de dosare

  • Litigii cu profesioniștii: 2
  • Civil: 1
  • Proprietate intelectuală: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 3
  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2025: 3
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
793/89/2025Tribunalul VasluiProprietate intelectualăFondPârât
526/89/2025Curtea de Apel IașiLitigii cu profesioniștiiApelApelant
2060/89/2025Tribunalul VasluiLitigii cu profesioniștiiFondPârât
7718/333/2026Judecătoria VasluiCivilFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare CRILOVIC SRL?

CRILOVIC SRL apare în 4 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 05 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des CRILOVIC SRL?

Cel mai des la Tribunalul Vaslui (2), Curtea de Apel Iași (1) și Judecătoria Vaslui (1).

În ce calitate apare cel mai des CRILOVIC SRL?

Cel mai des ca pârât (3 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât și apelant?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 octombrie 2026.