EXPLO NEL SRL — dosare în instanță

Numele EXPLO NEL SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 30 septembrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
29 septembrie 2026
Ultima activitate
30 septembrie 2026
Rol dominant
Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 17815807)

CUI
17815807
Denumire
EXPLO NEL SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|20|1231|2005
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
26.07.2005
Sediu
Str. REPUBLICII, bl. 22, et. 2, ap. 15, Sat Pui, Comuna Pui, Hunedoara
Activități autorizate (CAEN)
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
  • 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 3
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
Arată toate (36)
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
  • 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.

În 2024, cifra de afaceri netă a fost 2.884.552 lei (-34% față de 2023).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,8 mil. lei · 2024 2,9 mil. lei · maxim 2022 4,7 mil. lei · minim 2024 2,9 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 449,1 mii lei · 2024 12 mii lei · maxim 2020 610,7 mii lei · minim 2017 2,6 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 26 · 2024 20 · maxim 2015 26 · minim 2018 14.

Indicator2024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă2.884.552 lei4.350.690 lei4.703.779 leifără bilanț3.460.519 lei3.058.168 lei3.702.079 lei3.737.839 lei3.363.536 lei3.819.679 lei
Venituri totale2.884.554 lei3.898.278 lei3.862.867 leifără bilanț3.813.501 lei3.376.457 lei4.016.566 lei3.740.121 lei3.406.612 lei3.926.244 lei
Cheltuieli totale2.869.606 lei3.797.467 lei3.498.844 leifără bilanț3.115.548 lei3.365.940 lei3.935.035 lei3.724.693 lei3.359.439 lei3.388.410 lei
Rezultat
Profit net12.039 lei10.276 lei304.371 leifără bilanț610.722 lei3.929 lei34.574 lei2.649 lei33.703 lei449.060 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 leifără bilanț0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net12.039 lei10.276 lei304.371 leifără bilanț610.722 lei3.929 lei34.574 lei2.649 lei33.703 lei449.060 lei
Bilanț
Active totale1.336.952 lei1.903.548 lei2.312.132 leifără bilanț1.949.542 lei1.866.188 lei1.695.805 lei2.001.921 lei2.205.045 lei3.146.475 lei
Datorii1.265.397 lei1.844.032 lei1.642.924 leifără bilanț1.288.894 lei1.673.981 lei1.507.527 lei1.848.218 lei1.994.990 lei2.428.811 lei
Capitaluri proprii71.555 lei59.516 lei669.208 leifără bilanț660.648 lei192.207 lei188.278 lei153.703 lei210.055 lei700.352 lei
Oameni
Număr mediu de salariați202222fără bilanț181814252226

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Pârât: 1

Categorii de dosare

  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
10390/221/2026Judecătoria DevaLitigii cu profesioniștiiFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare EXPLO NEL SRL?

EXPLO NEL SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 30 septembrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des EXPLO NEL SRL?

Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.