ENCANTO SRL
ENCANTO SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 6, București, CUI 17704159. Cifră de afaceri 2025: 141.600 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 17704159
- Denumire
- ENCANTO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|10866|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.06.2005
- Sediu
- ȚINCANI, nr. 1, bl. F12, sc. 3, ap. 50, CAMERA 10, București Sectorul 6, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
Arată toate (12)
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7420 Activități fotografice · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 141.600 lei (+8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 78,7 mii lei · 2025 141,6 mii lei · maxim 2022 170,2 mii lei · minim 2018 67,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 43,8 mii lei · 2025 50,2 mii lei · maxim 2022 93,8 mii lei · minim 2020 15,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 141.600 lei | 130.950 lei | 142.800 lei | 170.200 lei | 88.700 lei | 71.600 lei | 84.900 lei | 67.500 lei | 94.000 lei | 84.000 lei | 78.675 lei |
| Venituri totale | 141.600 lei | 130.950 lei | 142.800 lei | 170.200 lei | 88.700 lei | 71.600 lei | 84.900 lei | 67.502 lei | 94.000 lei | 84.000 lei | 78.676 lei |
| Cheltuieli totale | 90.034 lei | 68.891 lei | 71.866 lei | 74.652 lei | 54.460 lei | 55.692 lei | 56.239 lei | 41.068 lei | 29.165 lei | 24.550 lei | 32.508 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 50.150 lei | 60.749 lei | 69.506 lei | 93.846 lei | 33.353 lei | 15.247 lei | 27.812 lei | 25.759 lei | 62.015 lei | 56.930 lei | 43.808 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 50.150 lei | 60.749 lei | 69.506 lei | 93.846 lei | 33.353 lei | 15.247 lei | 27.812 lei | 25.759 lei | 62.015 lei | 56.930 lei | 43.808 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 182.878 lei | 147.494 lei | 161.716 lei | 125.147 lei | 40.404 lei | 20.775 lei | 37.004 lei | 83.806 lei | 79.207 lei | 23.817 lei | 14.349 lei |
| Datorii | 132.488 lei | 86.505 lei | 26.491 lei | 31.061 lei | 6.811 lei | 5.288 lei | 8.952 lei | 5.714 lei | 6.874 lei | 13.499 lei | 17.153 lei |
| Capitaluri proprii | 50.390 lei | 60.989 lei | 135.225 lei | 94.086 lei | 33.593 lei | 15.487 lei | 28.052 lei | 78.092 lei | 72.333 lei | 10.318 lei | -2.804 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ENCANTO SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ENCANTO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ENCANTO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 6, județul București (ȚINCANI, nr. 1, bl. F12, sc. 3, ap. 50, CAMERA 10); numărul de înmatriculare e J|40|10866|2005, din 20.06.2005.
Ce cifră de afaceri a avut ENCANTO SRL în 2025?
141.600 lei, cu 8% peste 2024 (130.950 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 50.150 lei.
Câți salariați are ENCANTO SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ENCANTO SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.