POIANA CONSTRUCT SRL
POIANA CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistrița-Năsăud, CUI 17490900. Cifră de afaceri 2025: 585.455 lei. Date ONR
Registru
- CUI
- 17490900
- Denumire
- POIANA CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|374|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.04.2005
- Sediu
- Grănicerilor, nr. 272, Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
Arată toate (23)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 585.455 lei (-26% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 116,3 mii lei · 2025 585,5 mii lei · maxim 2020 947,2 mii lei · minim 2015 116,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 249 lei · 2025 96,4 mii lei · maxim 2024 258,2 mii lei · minim 2019 −63,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2024 8 · maxim 2023 10 · minim 2018 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 585.455 lei | 790.390 lei | 621.163 lei | 485.973 lei | 511.161 lei | 947.160 lei | 152.244 lei | 158.388 lei | 221.000 lei | 215.500 lei | 116.341 lei |
| Venituri totale | 585.455 lei | 790.390 lei | 621.201 lei | 485.973 lei | 511.179 lei | 947.160 lei | 152.244 lei | 158.388 lei | 221.000 lei | 215.500 lei | 116.341 lei |
| Cheltuieli totale | 471.451 lei | 512.790 lei | 550.518 lei | 345.095 lei | 462.504 lei | 908.578 lei | 214.459 lei | 94.555 lei | 104.845 lei | 137.705 lei | 112.602 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 96.441 lei | 258.190 lei | 64.471 lei | 136.018 lei | 43.563 lei | 29.110 lei | 0 lei | 62.249 lei | 113.945 lei | 75.640 lei | 249 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 63.737 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 96.441 lei | 258.190 lei | 64.471 lei | 136.018 lei | 43.563 lei | 29.110 lei | -63.737 lei | 62.249 lei | 113.945 lei | 75.640 lei | 249 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 401.808 lei | 327.432 lei | 169.656 lei | 206.424 lei | 247.891 lei | 259.889 lei | 179.775 lei | 277.187 lei | 159.325 lei | 51.111 lei | 25.463 lei |
| Datorii | 36.463 lei | 58.528 lei | 68.942 lei | 70.181 lei | 26.284 lei | 81.845 lei | 28.897 lei | 62.572 lei | 6.959 lei | 12.690 lei | 62.682 lei |
| Capitaluri proprii | 365.345 lei | 268.904 lei | 100.714 lei | 136.243 lei | 221.607 lei | 178.044 lei | 150.878 lei | 214.615 lei | 152.366 lei | 38.421 lei | -37.219 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 8 | 10 | 8 | 7 | — | 8 | 5 | 7 | 9 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este POIANA CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, POIANA CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul POIANA CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, județul Bistrița-Năsăud (Grănicerilor, nr. 272); numărul de înmatriculare e J|06|374|2005, din 15.04.2005.
Ce cifră de afaceri a avut POIANA CONSTRUCT SRL în 2025?
585.455 lei, cu 26% sub 2024 (790.390 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 96.441 lei.
De unde vin datele despre POIANA CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.