INVESTCAD SRL — dosare în instanță

Numele INVESTCAD SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
2
Primul dosar
26 martie 2026
Ultima activitate
10 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 17484118)

CUI
17484118
Denumire
INVESTCAD SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|37|316|2005
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
13.04.2005
Sediu
Str. BULEVARDUL 1 MAI, bl. 20, sc. C, et. 1, ap. 3, Municipiul Huși, Vaslui
Activități autorizate (CAEN)
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
Arată toate (52)
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
  • 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
  • 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
  • 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
31.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.741.577 lei (+7% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2 mil. lei · 2025 4,7 mil. lei · maxim 2025 4,7 mil. lei · minim 2016 1,6 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 211,5 mii lei · 2025 63,6 mii lei · maxim 2020 1,6 mil. lei · minim 2024 28,1 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 32 · 2025 40 · maxim 2025 40 · minim 2022 30.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă4.741.577 lei4.429.961 lei3.634.470 lei3.287.373 lei4.480.966 lei3.499.770 lei2.614.975 lei2.181.866 lei1.853.944 lei1.559.689 lei1.997.491 lei
Venituri totale4.745.601 lei4.829.088 lei3.895.751 lei3.322.664 lei4.766.413 lei3.674.340 lei2.628.964 lei2.194.557 lei1.858.158 lei1.560.755 lei2.069.701 lei
Cheltuieli totale4.662.391 lei4.783.064 lei3.018.351 lei2.864.941 lei3.257.327 lei2.071.078 lei1.920.111 lei1.786.817 lei1.366.904 lei1.177.230 lei1.817.392 lei
Rezultat
Profit net63.561 lei28.107 lei804.433 lei429.494 lei1.467.105 lei1.575.460 lei687.809 lei385.793 lei473.053 lei321.987 lei211.512 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net63.561 lei28.107 lei804.433 lei429.494 lei1.467.105 lei1.575.460 lei687.809 lei385.793 lei473.053 lei321.987 lei211.512 lei
Bilanț
Active totale5.773.421 lei5.364.161 lei4.797.689 lei4.422.682 lei3.457.683 lei2.866.066 lei1.864.721 lei1.265.662 lei1.209.957 lei1.332.178 lei1.213.990 lei
Datorii4.742.736 lei4.397.038 lei3.858.673 lei3.988.100 lei561.595 lei537.083 lei511.198 lei599.949 lei730.037 lei604.504 lei275.303 lei
Capitaluri proprii1.030.685 lei967.123 lei939.016 lei434.582 lei2.896.088 lei2.328.983 lei1.353.523 lei665.713 lei479.920 lei727.674 lei938.687 lei
Oameni
Număr mediu de salariați4036303034353938353332

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe

Cele mai multe la Judecătoria Roman (1 · 50%), apoi Judecătoria Vaslui (1).

InstanțăJudețGradDosare
Judecătoria RomanNeamțJudecătorie1
Judecătoria VasluiVasluiJudecătorie1

Calitate procesuală

  • Intimat: 1
  • Terţ poprit: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 2

Stadii procesuale

  • Fond: 2

Dosare pe ani

  • 2026: 2

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
2603/291/2026Judecătoria RomanCivilFondTerţ poprit
8932/333/2026Judecătoria VasluiCivilFondIntimat

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare INVESTCAD SRL?

INVESTCAD SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des INVESTCAD SRL?

Cel mai des la Judecătoria Vaslui (1) și Judecătoria Roman (1).

În ce calitate apare cel mai des INVESTCAD SRL?

Cel mai des ca intimat (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.