METRONIX SRL
METRONIX SRL: firmă în funcțiune din Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmbovița, CUI 17464501. Cifră de afaceri 2025: 455.631 lei, 1 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 17464501
- Denumire
- METRONIX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|15|438|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.04.2005
- Sediu
- Gura Văii, nr. 131, Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmbovița
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
Arată toate (12)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 455.631 lei (-20% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 269,6 mii lei · 2025 455,6 mii lei · maxim 2024 566,8 mii lei · minim 2016 224,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 90,6 mii lei · 2025 68,1 mii lei · maxim 2024 355,1 mii lei · minim 2021 −16,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2016 4 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 455.631 lei | 566.799 lei | 490.893 lei | 469.794 lei | 347.458 lei | 301.591 lei | 388.229 lei | 397.105 lei | 252.057 lei | 224.852 lei | 269.581 lei |
| Venituri totale | 454.970 lei | 934.580 lei | 482.044 lei | 470.596 lei | 397.215 lei | 299.500 lei | 382.554 lei | 395.050 lei | 247.995 lei | 281.600 lei | 269.583 lei |
| Cheltuieli totale | 378.709 lei | 559.161 lei | 354.371 lei | 365.873 lei | 403.339 lei | 178.874 lei | 356.088 lei | 309.063 lei | 192.274 lei | 285.355 lei | 170.899 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 68.128 lei | 355.148 lei | 123.426 lei | 100.087 lei | 0 lei | 111.615 lei | 22.753 lei | 82.032 lei | 53.236 lei | 0 lei | 90.585 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 16.095 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 6.475 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 68.128 lei | 355.148 lei | 123.426 lei | 100.087 lei | -16.095 lei | 111.615 lei | 22.753 lei | 82.032 lei | 53.236 lei | -6.475 lei | 90.585 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.182.218 lei | 1.111.821 lei | 432.161 lei | 546.143 lei | 616.157 lei | 590.965 lei | 589.067 lei | 455.527 lei | 314.083 lei | 274.428 lei | 285.991 lei |
| Datorii | 628.284 lei | 626.015 lei | 301.503 lei | 461.910 lei | 632.012 lei | 247.934 lei | 196.651 lei | 85.864 lei | 26.452 lei | 40.033 lei | 13.542 lei |
| Capitaluri proprii | 553.934 lei | 485.806 lei | 130.658 lei | 84.233 lei | -15.855 lei | 343.031 lei | 392.416 lei | 369.663 lei | 287.631 lei | 234.395 lei | 272.449 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 4 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este METRONIX SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, METRONIX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul METRONIX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, județul Dâmbovița (Gura Văii, nr. 131); numărul de înmatriculare e J|15|438|2005, din 08.04.2005.
Ce cifră de afaceri a avut METRONIX SRL în 2025?
455.631 lei, cu 20% sub 2024 (566.799 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 68.128 lei.
Câți salariați are METRONIX SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre METRONIX SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.