DUO EXPRESSO SRL
DUO EXPRESSO SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Târgu Mureș, Mureș, CUI 17413419. Cifră de afaceri 2024: 422.758 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 17413419
- Denumire
- DUO EXPRESSO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|579|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.03.2005
- Sediu
- Str. ROVINARI, nr. 34, sc. B, ap. 12, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 2
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei · rev. 2
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · rev. 2
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
Arată toate (30)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 2
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 8292 Activități de ambalare · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic · rev. 2
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 422.758 lei (-17% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 271,2 mii lei · 2024 422,8 mii lei · maxim 2020 592,1 mii lei · minim 2018 241,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 394 lei · 2024 −374,3 mii lei · maxim 2019 32,2 mii lei · minim 2024 −374,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2024 1 · maxim 2022 4 · minim 2024 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 422.758 lei | 511.171 lei | 569.168 lei | 460.638 lei | 592.111 lei | 420.100 lei | 241.125 lei | 471.454 lei | 275.256 lei | 271.186 lei |
| Venituri totale | 342.394 lei | 502.452 lei | 721.544 lei | 585.159 lei | 536.465 lei | 321.178 lei | 362.855 lei | 396.329 lei | 385.787 lei | 302.599 lei |
| Cheltuieli totale | 708.207 lei | 475.073 lei | 707.378 lei | 551.273 lei | 518.333 lei | 283.629 lei | 348.712 lei | 376.078 lei | 378.112 lei | 300.355 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 22.476 lei | 8.552 lei | 29.332 lei | 12.411 lei | 32.161 lei | 11.699 lei | 16.022 lei | 5.642 lei | 394 lei |
| Pierdere netă | 374.282 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -374.282 lei | 22.476 lei | 8.552 lei | 29.332 lei | 12.411 lei | 32.161 lei | 11.699 lei | 16.022 lei | 5.642 lei | 394 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 1.464.596 lei | 1.790.369 lei | 1.740.073 lei | 1.736.479 lei | 1.757.535 lei | 1.684.455 lei | 1.376.457 lei | 1.177.825 lei | 985.126 lei | 870.418 lei |
| Datorii | 1.408.251 lei | 1.359.743 lei | 1.332.229 lei | 1.337.187 lei | 1.387.574 lei | 1.326.905 lei | 1.051.067 lei | 864.134 lei | 687.458 lei | 578.393 lei |
| Capitaluri proprii | 56.345 lei | 430.626 lei | 407.844 lei | 399.292 lei | 369.961 lei | 357.550 lei | 325.390 lei | 313.691 lei | 297.668 lei | 292.025 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DUO EXPRESSO SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, DUO EXPRESSO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul DUO EXPRESSO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgu Mureș, județul Mureș (Str. ROVINARI, nr. 34, sc. B, ap. 12); numărul de înmatriculare e J|26|579|2005, din 28.03.2005.
Ce cifră de afaceri a avut DUO EXPRESSO SRL în 2024?
422.758 lei, cu 17% sub 2023 (511.171 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 374.282 lei.
Câți salariați are DUO EXPRESSO SRL?
1 salariat în medie în 2024 (3 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre DUO EXPRESSO SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.