"SIMCOFOR" SRL — dosare în instanță
Numele "SIMCOFOR" SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 05 decembrie 2025
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 17009187)
- CUI
- 17009187
- Denumire
- SIMCOFOR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|1254|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.12.2004
- Sediu
- Ștefan cel Mare, nr. 8, Sat Putna, Comuna Putna, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
Arată toate (26)
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.379.900 lei (-14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2 mil. lei · 2025 9,4 mil. lei · maxim 2024 10,9 mil. lei · minim 2016 2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 126 mii lei · 2025 120,7 mii lei · maxim 2023 960,2 mii lei · minim 2020 79,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 14 · 2025 9 · maxim 2022 17 · minim 2025 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 9.379.900 lei | 10.879.391 lei | 9.820.726 lei | 8.161.462 lei | 8.169.576 lei | 5.409.682 lei | 6.428.882 lei | 6.524.726 lei | 5.645.088 lei | 1.954.227 lei | 1.971.483 lei |
| Venituri totale | 9.986.358 lei | 11.199.761 lei | 10.111.407 lei | 8.278.261 lei | 9.506.588 lei | 5.685.219 lei | 6.865.245 lei | 6.728.748 lei | 6.373.763 lei | 2.065.244 lei | 1.983.475 lei |
| Cheltuieli totale | 9.848.449 lei | 10.301.163 lei | 9.011.528 lei | 7.882.089 lei | 8.590.861 lei | 5.585.286 lei | 6.719.169 lei | 6.259.275 lei | 5.742.496 lei | 1.842.652 lei | 1.829.866 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 120.680 lei | 793.512 lei | 960.208 lei | 329.940 lei | 786.616 lei | 79.920 lei | 100.578 lei | 403.128 lei | 529.389 lei | 186.977 lei | 125.983 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 120.680 lei | 793.512 lei | 960.208 lei | 329.940 lei | 786.616 lei | 79.920 lei | 100.578 lei | 403.128 lei | 529.389 lei | 186.977 lei | 125.983 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.738.774 lei | 9.465.199 lei | 8.006.514 lei | 6.627.098 lei | 6.029.728 lei | 6.154.399 lei | 5.378.144 lei | 4.894.805 lei | 4.240.157 lei | 2.572.480 lei | 2.099.492 lei |
| Datorii | 4.071.864 lei | 5.914.812 lei | 5.249.639 lei | 5.330.431 lei | 3.113.388 lei | 4.015.698 lei | 3.265.098 lei | 2.698.473 lei | 2.446.963 lei | 1.308.675 lei | 1.504.997 lei |
| Capitaluri proprii | 3.666.910 lei | 3.550.387 lei | 2.756.875 lei | 1.296.667 lei | 2.894.049 lei | 2.116.410 lei | 2.070.700 lei | 1.978.450 lei | 1.575.312 lei | 1.045.923 lei | 288.845 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 13 | 17 | 17 | 13 | 11 | 11 | 13 | 15 | 14 | 14 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7120/285/2025 | Judecătoria Rădăuți | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
| 3959/285/2026 | Judecătoria Rădăuți | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare "SIMCOFOR" SRL?
"SIMCOFOR" SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des "SIMCOFOR" SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât și petent?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.