AQUA QUEEN SRL — dosare în instanță
Numele AQUA QUEEN SRL apare în 12 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 05 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 12
- Instanțe
- 7
- Primul dosar
- 15 martie 2021
- Ultima activitate
- 05 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 12 dosare cu calitate cunoscută (25%)
Din registrul firmelor (CUI 16933634)
- CUI
- 16933634
- Denumire
- AQUA QUEEN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|18351|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 12.11.2004
- Sediu
- MOȘILOR, nr. 298, bl. 48, sc. 2, et. 6, ap. 54, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice · rev. 3
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri · rev. 3
- 1103 Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe · rev. 3
- 1104 Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentare · rev. 3
- 1105 Fabricarea berii · rev. 3
- 1106 Fabricarea malțului · rev. 3
Arată toate (75)
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate · rev. 3
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 3
- 1811 Tipărirea ziarelor · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire · rev. 3
- 1814 Legătorie și servicii conexe · rev. 3
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere · rev. 3
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) · rev. 3
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun · rev. 3
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 9111 Activități ale bibliotecilor · rev. 3
- 9112 Activități ale arhivelor · rev. 3
- 9691 Activități de servicii personale la domiciliu · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.068.535 lei (-45% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 9,3 mil. lei · 2025 4,1 mil. lei · maxim 2018 10,9 mil. lei · minim 2025 4,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 134,9 mii lei · 2025 −1,4 mil. lei · maxim 2017 1,4 mil. lei · minim 2025 −1,4 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 52 · 2025 26 · maxim 2015 52 · minim 2020 23.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.068.535 lei | 7.346.202 lei | 8.435.754 lei | 8.388.353 lei | 6.968.182 lei | 7.670.852 lei | 8.858.623 lei | 10.855.460 lei | 7.832.196 lei | 8.486.624 lei | 9.251.730 lei |
| Venituri totale | 4.174.527 lei | 8.257.958 lei | 8.463.306 lei | 8.411.153 lei | 8.590.525 lei | 8.441.199 lei | 8.870.252 lei | 10.882.738 lei | 8.042.155 lei | 8.487.871 lei | 9.436.710 lei |
| Cheltuieli totale | 5.575.190 lei | 7.454.070 lei | 8.251.081 lei | 8.128.870 lei | 7.009.993 lei | 7.532.328 lei | 7.606.514 lei | 9.759.359 lei | 6.527.674 lei | 7.031.519 lei | 9.278.937 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 656.123 lei | 140.739 lei | 216.485 lei | 1.322.794 lei | 863.973 lei | 1.033.929 lei | 936.869 lei | 1.352.315 lei | 1.223.336 lei | 134.873 lei |
| Pierdere netă | 1.400.663 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -1.400.663 lei | 656.123 lei | 140.739 lei | 216.485 lei | 1.322.794 lei | 863.973 lei | 1.033.929 lei | 936.869 lei | 1.352.315 lei | 1.223.336 lei | 134.873 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 8.209.283 lei | 9.099.982 lei | 13.254.546 lei | 15.589.501 lei | 12.191.816 lei | 10.147.633 lei | 7.997.838 lei | 9.108.017 lei | 8.089.138 lei | 9.104.462 lei | 7.434.986 lei |
| Datorii | 5.517.384 lei | 6.826.651 lei | 9.526.518 lei | 12.362.190 lei | 9.623.423 lei | 6.130.236 lei | 2.783.796 lei | 2.756.534 lei | 1.902.184 lei | 2.856.811 lei | 1.820.671 lei |
| Capitaluri proprii | 2.691.899 lei | 2.273.331 lei | 2.119.128 lei | 2.393.059 lei | 2.526.635 lei | 3.975.639 lei | 5.172.284 lei | 6.309.725 lei | 6.145.196 lei | 6.205.893 lei | 5.572.557 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 26 | 31 | 24 | 32 | 32 | 23 | 35 | 44 | 50 | 51 | 52 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 7 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Tribunalul București (3 · 25%). Primele 3 instanțe adună 58%; celelalte 4 instanțe au între 1 și 2 dosare.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul București | București | Tribunal | 3 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 2 |
| Judecătoria Găești | Dâmbovița | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Dâmbovița | Dâmbovița | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Dolj | Dolj | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Contestator: 2
- Intimat: 2
- Apelant: 1
- Apelant Terţ poprit: 1
- Intimat Pârât: 1
- Petent: 1
- Recurent Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 6
- Civil: 4
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 8
- Apel: 3
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2022: 1
- 2024: 5
- 2025: 2
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 12 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2663/232/2024/a1 | Judecătoria Găești | Civil | Fond | Intimat |
| 42254/299/2026 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat |
| 7401/3/2021 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4091/232/2024/a1 | Tribunalul Dâmbovița | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Recurent Reclamant |
| 907/215/2022 | Tribunalul Dolj | Civil | Apel | Apelant Terţ poprit |
| 35665/3/2024 | Curtea de Apel București | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Pârât |
| 8819/300/2022 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Civil | Fond | Contestator |
| 22025/300/2023 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 4091/232/2024 | Judecătoria Găești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Contestator |
| 39578/300/2024 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Civil | Fond | Creditor |
| 16125/3/2022/a8 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Apelant |
| 35665/3/2024/a1 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AQUA QUEEN SRL?
AQUA QUEEN SRL apare în 12 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 05 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AQUA QUEEN SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (3), Judecătoria Găești (2) și Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (2).
În ce calitate apare cel mai des AQUA QUEEN SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 12 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, contestator, intimat, apelant, pârât, petent, recurent și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 noiembrie 2026.