Q CONSULTING SRL
Q CONSULTING SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Sibiu, Sibiu, CUI 16914560. Cifră de afaceri 2024: 925.160 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 16914560
- Denumire
- Q CONSULTING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|1668|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.11.2004
- Sediu
- Str. PRINCIPATELE UNITE, nr. 13A, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
Arată toate (16)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole) · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 925.160 lei (+5% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 481,7 mii lei · 2024 925,2 mii lei · maxim 2024 925,2 mii lei · minim 2016 382,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 14,8 mii lei · 2024 327 mii lei · maxim 2022 331,5 mii lei · minim 2016 9,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2024 4 · maxim 2021 5 · minim 2019 3.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 925.160 lei | 880.209 lei | 835.481 lei | 899.941 lei | fără bilanț | 663.310 lei | 594.768 lei | 552.767 lei | 382.760 lei | 481.685 lei |
| Venituri totale | 941.080 lei | 907.644 lei | 848.729 lei | 901.340 lei | fără bilanț | 663.710 lei | 594.768 lei | 552.767 lei | 382.761 lei | 481.907 lei |
| Cheltuieli totale | 586.376 lei | 582.223 lei | 508.847 lei | 679.774 lei | fără bilanț | 406.583 lei | 390.417 lei | 327.048 lei | 373.100 lei | 467.133 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 327.049 lei | 316.363 lei | 331.528 lei | 212.590 lei | fără bilanț | 250.527 lei | 198.403 lei | 220.191 lei | 9.661 lei | 14.774 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 327.049 lei | 316.363 lei | 331.528 lei | 212.590 lei | fără bilanț | 250.527 lei | 198.403 lei | 220.191 lei | 9.661 lei | 14.774 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 981.998 lei | 1.022.113 lei | 1.093.966 lei | 1.198.978 lei | fără bilanț | 834.424 lei | 797.853 lei | 787.232 lei | 804.557 lei | 948.705 lei |
| Datorii | 268.862 lei | 372.977 lei | 448.901 lei | 682.948 lei | fără bilanț | 451.597 lei | 479.869 lei | 507.651 lei | 843.167 lei | 996.976 lei |
| Capitaluri proprii | 713.136 lei | 649.136 lei | 645.065 lei | 516.030 lei | fără bilanț | 382.827 lei | 317.984 lei | 279.581 lei | -38.610 lei | -48.271 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 5 | 5 | fără bilanț | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este Q CONSULTING SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, Q CONSULTING SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul Q CONSULTING SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Sibiu, județul Sibiu (Str. PRINCIPATELE UNITE, nr. 13A); numărul de înmatriculare e J|32|1668|2004, din 04.11.2004.
Ce cifră de afaceri a avut Q CONSULTING SRL în 2024?
925.160 lei, cu 5% peste 2023 (880.209 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 327.049 lei.
Câți salariați are Q CONSULTING SRL?
4 salariați în medie în 2024 (4 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre Q CONSULTING SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.