FLAVIANI SRL — dosare în instanță
Numele FLAVIANI SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 27 septembrie 2004
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 16905995)
- CUI
- 16905995
- Denumire
- FLAVIANI SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|3197|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.11.2004
- Sediu
- LT. OVIDIU BALEA, nr. 17, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
Arată toate (7)
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.118.112 lei (+16% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,3 mil. lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2021 2,6 mil. lei · minim 2018 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 90,5 mii lei · 2025 118,8 mii lei · maxim 2021 377,1 mii lei · minim 2023 −97,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2015 3 · minim 2018 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.118.112 lei | 1.822.126 lei | 1.620.314 lei | 2.234.949 lei | 2.596.346 lei | 1.662.072 lei | 1.768.908 lei | 1.242.456 lei | 1.440.780 lei | 1.565.757 lei | 1.297.280 lei |
| Venituri totale | 2.127.615 lei | 1.822.151 lei | 1.620.314 lei | 2.234.949 lei | 2.597.792 lei | 1.662.073 lei | 1.830.908 lei | 1.242.457 lei | 1.447.394 lei | 1.565.758 lei | 1.297.285 lei |
| Cheltuieli totale | 1.982.635 lei | 1.740.899 lei | 1.704.488 lei | 2.011.866 lei | 2.196.816 lei | 1.595.293 lei | 1.760.684 lei | 1.189.795 lei | 1.419.401 lei | 1.408.023 lei | 1.187.036 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 118.831 lei | 29.321 lei | 0 lei | 201.851 lei | 377.076 lei | 52.533 lei | 51.954 lei | 40.237 lei | 13.814 lei | 133.287 lei | 90.456 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 97.947 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 118.831 lei | 29.321 lei | -97.947 lei | 201.851 lei | 377.076 lei | 52.533 lei | 51.954 lei | 40.237 lei | 13.814 lei | 133.287 lei | 90.456 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 975.836 lei | 779.136 lei | 728.873 lei | 1.007.291 lei | 1.121.107 lei | 913.977 lei | 1.076.980 lei | 856.902 lei | 735.406 lei | 544.540 lei | 497.499 lei |
| Datorii | 142.234 lei | 64.365 lei | 43.423 lei | 223.894 lei | 162.485 lei | 332.431 lei | 547.967 lei | 379.853 lei | 298.595 lei | 121.543 lei | 207.789 lei |
| Capitaluri proprii | 833.602 lei | 714.771 lei | 685.450 lei | 783.397 lei | 958.622 lei | 581.546 lei | 529.013 lei | 477.049 lei | 436.811 lei | 422.997 lei | 289.710 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2004: 1
- 2023: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 255/1285/2004 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 255/1285/2004/a3 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FLAVIANI SRL?
FLAVIANI SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des FLAVIANI SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.