AMET SA — dosare în instanță
Numele AMET SA apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 23 mai 2023
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 1689354)
- CUI
- 1689354
- Denumire
- AMET SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|02|5|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.01.1991
- Sediu
- Str. CAIUS IACOB, nr. 4, bl. R, ap. PARTER, Municipiul Arad, Arad
- Activități autorizate (CAEN)
- 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 1
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor · rev. 2
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 2
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase · rev. 2
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi · rev. 2
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 2
Arată toate (16)
- 0149 Creșterea altor animale · rev. 2
- 0322 Acvacultura în ape dulci · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 9319 Alte activități sportive · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.110.303 lei (-13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,7 mil. lei · 2025 4,1 mil. lei · maxim 2024 4,7 mil. lei · minim 2017 3,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,6 mii lei · 2025 140,8 mii lei · maxim 2023 630,1 mii lei · minim 2015 9,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 17 · 2025 10 · maxim 2018 20 · minim 2025 10.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.110.303 lei | 4.749.285 lei | 3.972.766 lei | 3.961.456 lei | 4.420.516 lei | 4.168.004 lei | 3.975.443 lei | 3.560.359 lei | 3.556.332 lei | 3.666.688 lei | 3.698.721 lei |
| Venituri totale | 4.685.416 lei | 5.255.487 lei | 4.528.425 lei | 4.564.309 lei | 4.426.116 lei | 4.261.461 lei | 4.357.467 lei | 3.638.004 lei | 3.558.636 lei | 3.681.304 lei | 3.706.439 lei |
| Cheltuieli totale | 4.470.351 lei | 5.030.193 lei | 3.808.259 lei | 4.254.361 lei | 3.876.250 lei | 3.712.352 lei | 4.162.856 lei | 3.497.404 lei | 3.407.527 lei | 3.349.850 lei | 3.607.339 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 140.790 lei | 105.995 lei | 630.071 lei | 276.050 lei | 513.200 lei | 509.347 lei | 150.936 lei | 104.833 lei | 90.758 lei | 228.819 lei | 9.552 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 140.790 lei | 105.995 lei | 630.071 lei | 276.050 lei | 513.200 lei | 509.347 lei | 150.936 lei | 104.833 lei | 90.758 lei | 228.819 lei | 9.552 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.678.982 lei | 10.107.023 lei | 10.165.612 lei | 9.722.831 lei | 9.999.060 lei | 10.296.885 lei | 10.077.377 lei | 9.916.347 lei | 9.870.872 lei | 10.590.499 lei | 10.694.533 lei |
| Datorii | 1.619.761 lei | 2.052.612 lei | 1.620.868 lei | 1.989.435 lei | 1.973.938 lei | 2.301.134 lei | 2.487.352 lei | 2.420.156 lei | 2.656.856 lei | 3.181.045 lei | 1.117.705 lei |
| Capitaluri proprii | 7.613.262 lei | 7.567.202 lei | 8.055.270 lei | 7.320.694 lei | 7.530.453 lei | 7.516.023 lei | 7.147.881 lei | 7.094.748 lei | 7.076.135 lei | 7.197.623 lei | 9.482.066 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 11 | 11 | 13 | 17 | 19 | 20 | 20 | 17 | 17 | 17 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Tribunalul Arad (2). Un dosar e la Judecătoria Arad.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Arad | Arad | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Arad | Arad | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat: 2
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 2
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 12990/55/2023 | Judecătoria Arad | Civil | Fond | Pârât |
| 8026/55/2013/a2 | Tribunalul Arad | Civil | Apel | Intimat |
| 763/55/2022 | Tribunalul Arad | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AMET SA?
AMET SA apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AMET SA?
Cel mai des la Tribunalul Arad (2) și Judecătoria Arad (1).
În ce calitate apare cel mai des AMET SA?
Cel mai des ca intimat (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.