MATSAN SRL — dosare în instanță
Numele MATSAN SRL apare în 3 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 18 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 30 decembrie 2016
- Ultima activitate
- 18 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 3 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 16851437)
- CUI
- 16851437
- Denumire
- MATSAN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|05|1902|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.10.2004
- Sediu
- Str. BETHLEN GABOR, nr. 6, Loc. Valea lui Mihai, Oraș Valea lui Mihai, Bihor
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
Arată toate (22)
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.044.475 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,2 mil. lei · 2025 4 mil. lei · maxim 2023 4,6 mil. lei · minim 2015 2,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 117,7 mii lei · 2025 63,1 mii lei · maxim 2024 298,1 mii lei · minim 2021 60,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 8 · maxim 2015 9 · minim 2018 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.044.475 lei | 4.374.509 lei | 4.583.284 lei | 4.573.755 lei | 3.795.040 lei | 3.718.783 lei | 3.140.382 lei | 3.447.427 lei | 3.062.869 lei | 2.679.471 lei | 2.156.950 lei |
| Venituri totale | 4.044.540 lei | 4.374.533 lei | 4.585.026 lei | 4.591.436 lei | 3.896.200 lei | 3.724.917 lei | 3.140.740 lei | 3.447.482 lei | 3.096.366 lei | 2.693.313 lei | 2.180.233 lei |
| Cheltuieli totale | 3.971.150 lei | 4.037.291 lei | 4.366.474 lei | 4.450.393 lei | 3.827.080 lei | 3.655.457 lei | 3.066.400 lei | 3.327.665 lei | 2.990.577 lei | 2.563.762 lei | 2.043.754 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 63.097 lei | 298.059 lei | 191.222 lei | 124.323 lei | 60.356 lei | 60.864 lei | 64.642 lei | 96.710 lei | 91.799 lei | 112.263 lei | 117.664 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 63.097 lei | 298.059 lei | 191.222 lei | 124.323 lei | 60.356 lei | 60.864 lei | 64.642 lei | 96.710 lei | 91.799 lei | 112.263 lei | 117.664 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.921.373 lei | 2.938.223 lei | 2.596.397 lei | 2.459.699 lei | 2.288.866 lei | 2.094.307 lei | 2.003.694 lei | 3.150.301 lei | 2.939.926 lei | 2.804.119 lei | 2.723.144 lei |
| Datorii | 1.573.520 lei | 1.653.467 lei | 1.609.699 lei | 1.664.718 lei | 1.618.207 lei | 1.484.004 lei | 1.454.255 lei | 1.663.372 lei | 1.594.508 lei | 1.550.500 lei | 1.581.788 lei |
| Capitaluri proprii | 1.347.853 lei | 1.284.756 lei | 986.698 lei | 794.981 lei | 670.659 lei | 610.303 lei | 549.439 lei | 1.486.929 lei | 1.345.418 lei | 1.253.619 lei | 1.141.356 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 9 | 8 | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | 9 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 3
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2016: 1
- 2019: 1
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5668/111/2016 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5668/111/2016/A11/a2 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5668/111/2016/a11 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MATSAN SRL?
MATSAN SRL apare în 3 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 18 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MATSAN SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 24 octombrie 2026.