HORUS AND SRL — dosare în instanță
Numele HORUS AND SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 26 ianuarie 2026
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 16792373)
- CUI
- 16792373
- Denumire
- HORUS AND SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|15349|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.09.2004
- Sediu
- Str. Mihai Eminescu, nr. 164, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 5147 Comerț cu ridicata al altor bunuri de consum nealimentare, n.c.a. · rev. 1
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.504.587 lei (+3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2025 3,5 mil. lei · maxim 2022 4 mil. lei · minim 2020 2,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 175,7 mii lei · 2025 374,4 mii lei · maxim 2025 374,4 mii lei · minim 2024 114,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 5 · maxim 2017 8 · minim 2025 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.504.587 lei | 3.398.209 lei | 3.966.397 lei | 3.973.067 lei | 2.884.983 lei | 2.449.827 lei | 2.912.459 lei | 3.043.055 lei | 2.853.313 lei | 2.677.068 lei | 2.521.972 lei |
| Venituri totale | 3.512.338 lei | 3.400.859 lei | 3.968.911 lei | 3.974.240 lei | 2.902.126 lei | 2.463.582 lei | 2.913.605 lei | 3.043.785 lei | 2.871.064 lei | 2.681.852 lei | 2.527.151 lei |
| Cheltuieli totale | 3.064.585 lei | 3.265.694 lei | 3.633.061 lei | 3.584.160 lei | 2.666.686 lei | 2.285.651 lei | 2.724.649 lei | 2.837.372 lei | 2.656.208 lei | 2.447.875 lei | 2.313.966 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 374.359 lei | 114.706 lei | 294.026 lei | 351.135 lei | 209.902 lei | 156.408 lei | 159.826 lei | 176.006 lei | 184.784 lei | 191.856 lei | 175.664 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 374.359 lei | 114.706 lei | 294.026 lei | 351.135 lei | 209.902 lei | 156.408 lei | 159.826 lei | 176.006 lei | 184.784 lei | 191.856 lei | 175.664 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.536.388 lei | 1.068.278 lei | 1.025.324 lei | 981.481 lei | 968.834 lei | 718.083 lei | 652.991 lei | 722.236 lei | 711.388 lei | 646.027 lei | 644.197 lei |
| Datorii | 1.158.863 lei | 852.972 lei | 730.698 lei | 598.166 lei | 628.249 lei | 511.075 lei | 316.561 lei | 404.846 lei | 451.004 lei | 453.571 lei | 323.933 lei |
| Capitaluri proprii | 375.165 lei | 215.306 lei | 294.626 lei | 383.315 lei | 340.585 lei | 207.008 lei | 336.430 lei | 317.390 lei | 260.384 lei | 192.456 lei | 320.264 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 8 | 7 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1654/300/2026 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare HORUS AND SRL?
HORUS AND SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des HORUS AND SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.