MARCOVAR SRL — dosare în instanță
Numele MARCOVAR SRL apare în 5 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 28 septembrie 2021
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 4 din 5 dosare cu calitate cunoscută (80%)
Din registrul firmelor (CUI 16747941)
- CUI
- 16747941
- Denumire
- MARCOVAR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|1626|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.09.2004
- Sediu
- Sat Bârsănești, Comuna Bârsănești, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.648.851 lei (-7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 485 mii lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2022 2 mil. lei · minim 2015 485 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 5,4 mii lei · 2025 156,9 mii lei · maxim 2022 351,9 mii lei · minim 2017 106 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 5 · maxim 2017 9 · minim 2019 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.648.851 lei | 1.782.082 lei | 1.916.412 lei | 2.032.447 lei | 1.496.863 lei | 984.172 lei | 1.324.680 lei | 968.582 lei | 852.087 lei | 756.931 lei | 484.973 lei |
| Venituri totale | 1.659.721 lei | 2.080.546 lei | 1.916.505 lei | 2.093.583 lei | 1.505.453 lei | 992.426 lei | 1.325.680 lei | 968.589 lei | 852.097 lei | 758.002 lei | 492.484 lei |
| Cheltuieli totale | 1.472.898 lei | 1.718.459 lei | 1.638.383 lei | 1.721.393 lei | 1.182.716 lei | 969.548 lei | 1.302.360 lei | 944.845 lei | 843.952 lei | 667.783 lei | 486.068 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 156.931 lei | 304.153 lei | 258.958 lei | 351.866 lei | 307.768 lei | 12.978 lei | 10.064 lei | 14.058 lei | 106 lei | 75.783 lei | 5.390 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 156.931 lei | 304.153 lei | 258.958 lei | 351.866 lei | 307.768 lei | 12.978 lei | 10.064 lei | 14.058 lei | 106 lei | 75.783 lei | 5.390 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.278.759 lei | 699.041 lei | 1.087.874 lei | 1.152.138 lei | 1.324.707 lei | 1.100.251 lei | 1.139.638 lei | 471.893 lei | 525.830 lei | 351.876 lei | 149.278 lei |
| Datorii | 699.062 lei | 276.275 lei | 881.261 lei | 643.344 lei | 1.167.777 lei | 963.661 lei | 1.016.025 lei | 358.344 lei | 426.340 lei | 252.491 lei | 125.676 lei |
| Capitaluri proprii | 579.697 lei | 422.766 lei | 206.613 lei | 508.794 lei | 156.930 lei | 136.590 lei | 123.613 lei | 113.549 lei | 99.490 lei | 99.385 lei | 23.602 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 6 | 8 | 7 | 9 | 5 | 7 | 9 | 8 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 4
- Contestator: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
Stadii procesuale
- Fond: 5
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 273/110/2026 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 269/110/2026 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 521/110/2026 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 521/110/2026/a4 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 2972/110/2021 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MARCOVAR SRL?
MARCOVAR SRL apare în 5 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MARCOVAR SRL?
Cel mai des ca creditor (4 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și contestator?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Contestator: persoana care a formulat o contestație.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.