RELISTAN SRL — dosare în instanță
Numele RELISTAN SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 11 august 2023
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat PARTE CIVILĂ — 4 din 6 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 16733873)
- CUI
- 16733873
- Denumire
- RELISTAN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|39|649|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.09.2004
- Sediu
- Principală, nr. 94, Sat Broșteni, Comuna Broșteni, Vrancea
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.139.330 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 848,1 mii lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2023 2,3 mil. lei · minim 2016 838,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 17,1 mii lei · 2025 86,4 mii lei · maxim 2023 190,2 mii lei · minim 2018 3,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 5 · maxim 2015 7 · minim 2017 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.139.330 lei | 2.320.027 lei | 2.327.200 lei | 2.174.726 lei | 1.975.555 lei | 1.761.176 lei | 1.397.027 lei | 1.129.387 lei | 909.699 lei | 838.353 lei | 848.084 lei |
| Venituri totale | 2.161.831 lei | 2.344.254 lei | 2.369.475 lei | 2.208.559 lei | 1.997.053 lei | 1.780.936 lei | 1.409.303 lei | 1.129.795 lei | 909.888 lei | 838.556 lei | 848.191 lei |
| Cheltuieli totale | 2.054.922 lei | 2.163.759 lei | 2.155.522 lei | 2.019.107 lei | 1.818.336 lei | 1.630.148 lei | 1.332.136 lei | 1.114.758 lei | 881.808 lei | 823.267 lei | 826.259 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 86.364 lei | 109.619 lei | 190.195 lei | 167.771 lei | 159.657 lei | 134.271 lei | 63.036 lei | 3.720 lei | 19.473 lei | 11.309 lei | 17.066 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 86.364 lei | 109.619 lei | 190.195 lei | 167.771 lei | 159.657 lei | 134.271 lei | 63.036 lei | 3.720 lei | 19.473 lei | 11.309 lei | 17.066 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 331.092 lei | 379.542 lei | 490.649 lei | 561.362 lei | 563.904 lei | 406.730 lei | 264.436 lei | 236.645 lei | 193.208 lei | 156.114 lei | 137.026 lei |
| Datorii | 89.702 lei | 135.628 lei | 106.354 lei | 95.522 lei | 74.256 lei | 76.739 lei | 68.715 lei | 103.960 lei | 64.243 lei | 46.622 lei | 38.844 lei |
| Capitaluri proprii | 241.390 lei | 243.914 lei | 384.295 lei | 465.840 lei | 489.648 lei | 329.991 lei | 195.721 lei | 132.685 lei | 128.965 lei | 109.492 lei | 98.182 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat PARTE CIVILĂ: 4
- Parte vătămată PARTE CIVILĂ: 2
Categorii de dosare
- Penal: 6
Stadii procesuale
- Apel: 4
- Contestație (NCPP): 2
Dosare pe ani
- 2023: 4
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 254/231/2023 | Curtea de Apel Galați | Penal | Apel | Intimat PARTE CIVILĂ |
| 254/231/2023/a8 | Curtea de Apel Galați | Penal | Apel | Intimat PARTE CIVILĂ |
| 254/231/2023/a7 | Curtea de Apel Galați | Penal | Apel | Intimat PARTE CIVILĂ |
| 254/231/2023/a9 | Curtea de Apel Galați | Penal | Apel | Intimat PARTE CIVILĂ |
| 254/231/2023/a5 | Tribunalul Vrancea | Penal | Contestație (NCPP) | Parte vătămată PARTE CIVILĂ |
| 254/231/2023/a4 | Tribunalul Vrancea | Penal | Contestație (NCPP) | Parte vătămată PARTE CIVILĂ |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RELISTAN SRL?
RELISTAN SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des RELISTAN SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Galați (4) și Tribunalul Vrancea (2).
În ce calitate apare cel mai des RELISTAN SRL?
Cel mai des ca intimat parte civilă (4 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, parte civilă și parte vătămată?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.