GIANI MOBILA SRL — dosare în instanță
Numele GIANI MOBILA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 02 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 01 septembrie 2026
- Ultima activitate
- 02 septembrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 16732940)
- CUI
- 16732940
- Denumire
- GIANI MOBILA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|27|1187|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.09.2004
- Sediu
- Zâmbrești, nr. 30, Sat Valea Seacă, Comuna Bălțătești, Neamț
- Activități autorizate (CAEN)
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
Arată toate (13)
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.195.377 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 675,1 mii lei · 2025 4,2 mil. lei · maxim 2025 4,2 mil. lei · minim 2015 675,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 10,2 mii lei · 2025 72,6 mii lei · maxim 2019 258,3 mii lei · minim 2020 3,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 19 · 2025 29 · maxim 2025 29 · minim 2019 15.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.195.377 lei | 3.949.301 lei | 3.525.909 lei | 3.053.796 lei | 2.440.654 lei | 1.772.146 lei | 1.796.503 lei | 1.507.069 lei | 1.158.156 lei | 942.108 lei | 675.136 lei |
| Venituri totale | 4.509.139 lei | 4.368.440 lei | 4.299.352 lei | 3.500.639 lei | 2.605.768 lei | 1.912.236 lei | 2.023.493 lei | 1.792.686 lei | 1.294.155 lei | 1.052.972 lei | 792.358 lei |
| Cheltuieli totale | 4.424.017 lei | 4.177.236 lei | 4.205.203 lei | 3.467.299 lei | 2.572.677 lei | 1.893.048 lei | 1.746.435 lei | 1.747.426 lei | 1.261.128 lei | 1.040.063 lei | 780.635 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 72.592 lei | 164.282 lei | 70.740 lei | 4.597 lei | 8.763 lei | 3.640 lei | 258.333 lei | 28.939 lei | 21.407 lei | 11.186 lei | 10.173 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 72.592 lei | 164.282 lei | 70.740 lei | 4.597 lei | 8.763 lei | 3.640 lei | 258.333 lei | 28.939 lei | 21.407 lei | 11.186 lei | 10.173 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.145.081 lei | 2.046.142 lei | 1.910.171 lei | 1.817.768 lei | 1.011.635 lei | 1.034.763 lei | 941.918 lei | 680.170 lei | 692.733 lei | 691.314 lei | 738.423 lei |
| Datorii | 790.443 lei | 663.710 lei | 577.650 lei | 458.870 lei | 458.724 lei | 314.614 lei | 225.409 lei | 219.998 lei | 262.405 lei | 281.772 lei | 318.101 lei |
| Capitaluri proprii | 777.165 lei | 729.573 lei | 565.291 lei | 533.509 lei | 528.911 lei | 720.149 lei | 716.509 lei | 458.176 lei | 429.237 lei | 407.830 lei | 417.903 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 29 | 28 | 27 | 24 | 20 | 15 | 15 | 16 | 16 | 17 | 19 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 37733/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GIANI MOBILA SRL?
GIANI MOBILA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 02 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des GIANI MOBILA SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.