PAVIANI EUROCAR SRL
PAVIANI EUROCAR SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 4, București, CUI 16649374. Cifră de afaceri 2025: 10.922.787 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, AN
Registru
- CUI
- 16649374
- Denumire
- PAVIANI EUROCAR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|12535|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.08.2004
- Sediu
- B-dul GHEORGHE SINCAI, nr. 15, bl. 5A, sc. 2, et. 4, ap. 45, București Sectorul 4, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
Arată toate (17)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7735 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport aerian · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.922.787 lei (-13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,4 mil. lei · 2025 10,9 mil. lei · maxim 2020 18,1 mil. lei · minim 2015 4,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 86,3 mii lei · 2025 338,1 mii lei · maxim 2020 732,8 mii lei · minim 2022 49 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2021 4 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.922.787 lei | 12.516.090 lei | 12.714.470 lei | 16.486.003 lei | 16.484.077 lei | 18.128.585 lei | 16.221.175 lei | 12.952.247 lei | 10.969.359 lei | 6.464.560 lei | 4.359.642 lei |
| Venituri totale | 11.281.633 lei | 12.886.290 lei | 13.239.700 lei | 16.883.206 lei | 16.845.126 lei | 18.573.271 lei | 16.614.628 lei | 13.812.906 lei | 11.446.759 lei | 6.467.440 lei | 4.361.781 lei |
| Cheltuieli totale | 10.888.660 lei | 12.491.759 lei | 12.866.790 lei | 16.818.892 lei | 16.716.752 lei | 17.706.566 lei | 15.925.470 lei | 13.475.166 lei | 10.899.906 lei | 6.277.274 lei | 4.258.879 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 338.120 lei | 338.937 lei | 320.479 lei | 48.987 lei | 107.515 lei | 732.819 lei | 576.231 lei | 292.508 lei | 472.301 lei | 159.739 lei | 86.270 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 338.120 lei | 338.937 lei | 320.479 lei | 48.987 lei | 107.515 lei | 732.819 lei | 576.231 lei | 292.508 lei | 472.301 lei | 159.739 lei | 86.270 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 13.121.033 lei | 6.381.651 lei | 8.318.771 lei | 6.588.006 lei | 3.784.457 lei | 4.735.518 lei | 5.245.599 lei | 7.286.384 lei | 5.663.558 lei | 1.998.477 lei | 1.692.844 lei |
| Datorii | 12.706.893 lei | 5.873.318 lei | 6.893.239 lei | 5.190.140 lei | 2.854.452 lei | 3.282.559 lei | 3.266.864 lei | 5.601.810 lei | 4.493.389 lei | 1.678.760 lei | 1.532.865 lei |
| Capitaluri proprii | 338.360 lei | 339.177 lei | 1.106.751 lei | 954.210 lei | 905.223 lei | 1.429.287 lei | 1.657.599 lei | 1.081.368 lei | 792.018 lei | 319.717 lei | 159.979 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PAVIANI EUROCAR SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, PAVIANI EUROCAR SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PAVIANI EUROCAR SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 4, județul București (B-dul GHEORGHE SINCAI, nr. 15, bl. 5A, sc. 2, et. 4, ap. 45); numărul de înmatriculare e J|40|12535|2004, din 03.08.2004.
Ce cifră de afaceri a avut PAVIANI EUROCAR SRL în 2025?
10.922.787 lei, cu 13% sub 2024 (12.516.090 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 338.120 lei.
Câți salariați are PAVIANI EUROCAR SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PAVIANI EUROCAR SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.