SYSTEMA ROMANIA SRL — dosare în instanță

Numele SYSTEMA ROMANIA SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

Dosare publice
3
Instanțe
3
Primul dosar
25 iunie 2018
Ultima activitate
10 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)

Din registrul firmelor (CUI 16633963)

CUI
16633963
Denumire
SYSTEMA ROMANIA SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|12193|2004
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
28.07.2004
Sediu
Șos. MIHAI BRAVU, nr. 42-62, bl. P8, sc. C, et. 1, ap. 94, București Sectorul 2, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel · rev. 3
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
  • 2821 Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor · rev. 3
  • 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic · rev. 3
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
Arată toate (44)
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.101.013 lei (-27% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,4 mil. lei · 2025 3,1 mil. lei · maxim 2015 5,4 mil. lei · minim 2016 2 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 509 mii lei · 2025 309,9 mii lei · maxim 2022 1,3 mil. lei · minim 2018 107,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2025 5 · maxim 2015 10 · minim 2023 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă3.101.013 lei4.275.465 lei2.837.312 lei5.001.807 lei3.831.258 lei2.223.798 lei3.718.560 lei2.531.819 lei2.986.349 lei1.958.314 lei5.405.794 lei
Venituri totale3.181.383 lei4.332.555 lei2.907.454 lei5.080.365 lei3.864.764 lei2.290.533 lei3.749.461 lei2.881.429 lei3.027.644 lei2.071.907 lei6.459.999 lei
Cheltuieli totale2.810.544 lei3.700.234 lei1.828.846 lei3.701.208 lei3.675.140 lei2.053.188 lei3.321.831 lei2.744.912 lei2.658.001 lei1.845.685 lei5.830.867 lei
Rezultat
Profit net309.905 lei507.056 lei897.550 lei1.340.891 lei153.862 lei216.532 lei390.356 lei107.948 lei305.165 lei188.854 lei508.970 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net309.905 lei507.056 lei897.550 lei1.340.891 lei153.862 lei216.532 lei390.356 lei107.948 lei305.165 lei188.854 lei508.970 lei
Bilanț
Active totale7.728.225 lei8.202.735 lei8.646.627 lei8.793.757 lei8.318.295 lei8.066.797 lei7.912.536 lei7.647.875 lei8.903.401 lei8.132.787 lei9.371.493 lei
Datorii6.977.503 lei7.195.693 lei5.905.801 lei4.659.439 lei2.308.264 lei2.210.629 lei2.272.900 lei2.398.595 lei3.762.069 lei2.120.670 lei3.548.230 lei
Capitaluri proprii745.122 lei942.273 lei2.673.657 lei4.026.215 lei6.010.031 lei5.856.168 lei5.639.636 lei5.249.280 lei5.141.332 lei6.012.117 lei5.823.263 lei
Oameni
Număr mediu de salariați5115787910910

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 1
  • Intimat: 1
  • Pârât: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 2
  • Insolvență: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 2
  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2018: 1
  • 2023: 1
  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
32893/301/2023**Tribunalul BucureștiCivilApelIntimat
4/30/2010Tribunalul Comercial ARGESInsolvență / falimentFondCreditor
32893/301/2023Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTICivilFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare SYSTEMA ROMANIA SRL?

SYSTEMA ROMANIA SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 10 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des SYSTEMA ROMANIA SRL?

Cel mai des la Tribunalul București (1), Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI (1) și Tribunalul Comercial ARGES (1).

În ce calitate apare cel mai des SYSTEMA ROMANIA SRL?

Cel mai des ca creditor (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor, intimat și pârât?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.