GELLERSABA IMPEX SRL
GELLERSABA IMPEX SRL: firmă în funcțiune din Loc. Beclean, Oraș Beclean, Bistrița-Năsăud, CUI 16567142. Cifră de afaceri 2025: 1.884.798 lei, 6 salariați. Date
Registru
- CUI
- 16567142
- Denumire
- GELLERSABA IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|479|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.07.2004
- Sediu
- Str. GEORGE COSBUC, nr. 13, Loc. Beclean, Oraș Beclean, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.884.798 lei (+30% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 859,3 mii lei · 2025 1,9 mil. lei · maxim 2019 1,9 mil. lei · minim 2015 859,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 38,5 mii lei · 2025 115,1 mii lei · maxim 2019 316,8 mii lei · minim 2021 3,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 6 · maxim 2024 6 · minim 2015 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.884.798 lei | 1.451.398 lei | 1.307.687 lei | 1.219.162 lei | 914.118 lei | 1.267.281 lei | 1.928.942 lei | 1.152.511 lei | 960.676 lei | 904.026 lei | 859.334 lei |
| Venituri totale | 1.924.401 lei | 1.508.248 lei | 1.421.447 lei | 1.275.544 lei | 942.290 lei | 1.402.802 lei | 1.973.735 lei | 1.152.517 lei | 968.302 lei | 908.301 lei | 879.049 lei |
| Cheltuieli totale | 1.785.870 lei | 1.422.227 lei | 1.335.985 lei | 1.204.802 lei | 930.874 lei | 1.193.828 lei | 1.637.435 lei | 1.046.907 lei | 913.479 lei | 881.235 lei | 832.098 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 115.063 lei | 45.911 lei | 71.254 lei | 57.970 lei | 3.066 lei | 196.808 lei | 316.795 lei | 94.069 lei | 45.315 lei | 17.784 lei | 38.496 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 115.063 lei | 45.911 lei | 71.254 lei | 57.970 lei | 3.066 lei | 196.808 lei | 316.795 lei | 94.069 lei | 45.315 lei | 17.784 lei | 38.496 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.620.485 lei | 1.518.104 lei | 1.487.911 lei | 1.434.118 lei | 1.235.157 lei | 1.478.747 lei | 1.174.414 lei | 909.370 lei | 771.606 lei | 894.448 lei | 749.599 lei |
| Datorii | 404.787 lei | 390.414 lei | 406.132 lei | 421.364 lei | 280.373 lei | 500.486 lei | 332.961 lei | 324.712 lei | 281.402 lei | 449.559 lei | 322.374 lei |
| Capitaluri proprii | 1.215.698 lei | 1.127.690 lei | 1.081.779 lei | 1.012.754 lei | 954.784 lei | 978.261 lei | 841.453 lei | 584.658 lei | 490.204 lei | 444.889 lei | 427.225 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este GELLERSABA IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, GELLERSABA IMPEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul GELLERSABA IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Beclean, Oraș Beclean, județul Bistrița-Năsăud (Str. GEORGE COSBUC, nr. 13); numărul de înmatriculare e J|06|479|2004, din 01.07.2004.
Ce cifră de afaceri a avut GELLERSABA IMPEX SRL în 2025?
1.884.798 lei, cu 30% peste 2024 (1.451.398 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 115.063 lei.
Câți salariați are GELLERSABA IMPEX SRL?
6 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GELLERSABA IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.