MEDEX SOLUTIONS SRL
MEDEX SOLUTIONS SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 5, București, CUI 16566864. Cifră de afaceri 2025: 72.632 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 16566864
- Denumire
- MEDEX SOLUTIONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|10760|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 02.07.2004
- Sediu
- Calea 13 Septembrie, nr. 226, bl. V54, sc. 1, et. 10, ap. 34, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire · rev. 2
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 2
- 5813 Activități de editare a ziarelor · rev. 2
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
Arată toate (13)
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 72.632 lei (+1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 205,1 mii lei · 2025 72,6 mii lei · maxim 2020 286,9 mii lei · minim 2024 71,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 91,9 mii lei · 2025 −27,4 mii lei · maxim 2020 209,5 mii lei · minim 2024 −34,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2023 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 72.632 lei | 71.633 lei | 249.984 lei | 262.499 lei | 265.420 lei | 286.901 lei | 282.637 lei | 252.207 lei | 263.278 lei | 211.354 lei | 205.128 lei |
| Venituri totale | 72.632 lei | 71.963 lei | 249.992 lei | 262.499 lei | 266.260 lei | 286.901 lei | 284.162 lei | 252.879 lei | 263.330 lei | 215.349 lei | 207.254 lei |
| Cheltuieli totale | 97.130 lei | 105.077 lei | 133.064 lei | 89.707 lei | 60.242 lei | 74.703 lei | 101.062 lei | 124.912 lei | 120.587 lei | 130.663 lei | 109.203 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 111.708 lei | 170.220 lei | 203.410 lei | 209.498 lei | 180.260 lei | 125.439 lei | 140.109 lei | 80.457 lei | 91.876 lei |
| Pierdere netă | 27.373 lei | 34.334 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -27.373 lei | -34.334 lei | 111.708 lei | 170.220 lei | 203.410 lei | 209.498 lei | 180.260 lei | 125.439 lei | 140.109 lei | 80.457 lei | 91.876 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 98.279 lei | 155.492 lei | 239.315 lei | 220.893 lei | 261.711 lei | 332.816 lei | 369.602 lei | 320.740 lei | 327.920 lei | 304.462 lei | 429.209 lei |
| Datorii | 159.746 lei | 189.586 lei | 127.367 lei | 50.433 lei | 58.061 lei | 119.912 lei | 63.663 lei | 195.061 lei | 187.571 lei | 223.765 lei | 337.093 lei |
| Capitaluri proprii | -61.467 lei | -34.094 lei | 111.948 lei | 170.460 lei | 203.650 lei | 209.738 lei | 305.939 lei | 125.679 lei | 140.349 lei | 80.697 lei | 92.116 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MEDEX SOLUTIONS SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MEDEX SOLUTIONS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 31.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MEDEX SOLUTIONS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 5, județul București (Calea 13 Septembrie, nr. 226, bl. V54, sc. 1, et. 10, ap. 34); numărul de înmatriculare e J|40|10760|2004, din 02.07.2004.
Ce cifră de afaceri a avut MEDEX SOLUTIONS SRL în 2025?
72.632 lei, cu 1% peste 2024 (71.633 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 27.373 lei.
De unde vin datele despre MEDEX SOLUTIONS SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (31.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.