PAO CONSULTING CO SRL — dosare în instanță
Numele PAO CONSULTING CO SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 06 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 16426976)
- CUI
- 16426976
- Denumire
- PAO CONSULTING CO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|7840|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.05.2004
- Sediu
- Timișoara, nr. 84, SPATIU A046, București Sectorul 6, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Arată toate (14)
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.793.597 lei (-9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2025 1,8 mil. lei · maxim 2024 2 mil. lei · minim 2021 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 84 mii lei · 2025 181,8 mii lei · maxim 2024 478 mii lei · minim 2021 −201,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 3 · maxim 2017 7 · minim 2015 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.793.597 lei | 1.963.682 lei | 1.461.970 lei | 1.317.472 lei | 1.203.574 lei | 1.232.474 lei | 1.249.895 lei | 1.401.743 lei | 1.461.964 lei | 1.564.557 lei | 1.444.945 lei |
| Venituri totale | 1.793.597 lei | 1.966.303 lei | 1.461.970 lei | 1.327.270 lei | 1.203.680 lei | 1.232.474 lei | 1.258.829 lei | 1.416.572 lei | 1.461.964 lei | 1.564.557 lei | 1.446.769 lei |
| Cheltuieli totale | 1.577.793 lei | 1.399.062 lei | 1.319.085 lei | 1.376.700 lei | 1.394.125 lei | 1.215.765 lei | 1.080.278 lei | 1.316.318 lei | 1.389.421 lei | 1.662.744 lei | 1.345.894 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 181.790 lei | 477.988 lei | 130.557 lei | 0 lei | 0 lei | 4.653 lei | 166.052 lei | 89.017 lei | 71.143 lei | 0 lei | 83.988 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 62.431 lei | 201.638 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 98.187 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 181.790 lei | 477.988 lei | 130.557 lei | -62.431 lei | -201.638 lei | 4.653 lei | 166.052 lei | 89.017 lei | 71.143 lei | -98.187 lei | 83.988 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.055.251 lei | 1.615.994 lei | 1.849.288 lei | 1.724.186 lei | 1.710.228 lei | 1.927.069 lei | 1.545.423 lei | 1.091.338 lei | 1.170.205 lei | 1.005.963 lei | 779.182 lei |
| Datorii | 2.174.697 lei | 867.438 lei | 1.394.482 lei | 1.399.937 lei | 1.323.547 lei | 1.338.751 lei | 961.757 lei | 673.724 lei | 841.608 lei | 748.509 lei | 484.566 lei |
| Capitaluri proprii | 880.554 lei | 748.556 lei | 454.806 lei | 324.249 lei | 386.681 lei | 588.318 lei | 583.666 lei | 417.614 lei | 328.597 lei | 257.454 lei | 294.616 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 3 | 3 | 7 | 7 | — | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Proprietate intelectuală: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 45748/3/2017* | Curtea de Apel București | Proprietate intelectuală | Apel | Intimat Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PAO CONSULTING CO SRL?
PAO CONSULTING CO SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des PAO CONSULTING CO SRL?
Cel mai des ca intimat pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia proprietate intelectuală (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.